Poduszka puchowa czy półpuchowa

Poduszka puchowa czy półpuchowa – czym się różnią?

Nawet zakup poduszki może nie być tak prosty jak się wydaje. Sen to zdrowie, a jego jakość zależy między innymi od używanych poduszek. Mogą być one wykonane z różnych materiałów oraz z różnym wypełnieniem. W tym artykule porównamy poduszki puchowe oraz półpuchowe. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Poduszka a zdrowy sen

Dobry sen jest niezbędny dla utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia. O to niestety może być, jeśli nie używasz odpowiedniej poduszki. Rodzaj materiału i wypełnienia zastosowanego w poduszce może stanowić sporą różnicę.

Na przykład poduszki wypełnione puchem lub pierzem są zazwyczaj miękkie i puszyste, co czyni je idealnymi dla osób śpiących na boku, które potrzebują dodatkowego wsparcia dla głowy i szyi. Poduszki z pianki memory są natomiast twardsze, co czyni je dobrym wyborem dla osób śpiących na brzuchu, aby trzymać kręgosłup w jednej linii.

Poduszki puchowe

Poduszki puchowe są często postrzegane jako przedmiot luksusowy, ale w rzeczywistości mogą oferować szereg korzyści dla każdego śpiocha. Puch – najczęściej gęsi – jest naturalnym i oddychającym materiałem. Poduszki nim wypełnione posiadają świetnie właściwości termoizolacyjne, co sprawia że są świetnym wyborem szczególne na zimniejsze noce. Dodatkowo puch dopasowuje się do głowy i szyi, zapewniając wsparcie i zapobiega bólom kręgosłupa.

Poduszki półpuchowe

Pół puchowa poduszka to rodzaj poduszki, która jest wypełniona mieszanką puchu i pierza. Dla niektórych może być zaletą, że jest nieco twardsza, niż poduszki wypełnione w 100% puchem. Ogólnie ujmując im więcej pierza tym twardsza poduszka. Przez to są one mniej elastyczne, jednak równocześnie nieco trwalsze.

Poduszki puchowe i półpuchowe, a alergia

Dla każdego, kto cierpi na alergie, poduszki mogą być głównym źródłem zaostrzania dolegliwości. Roztocza kurzu, sierść zwierząt domowych i pyłki mogą gromadzić się w poduszkach, wywołując kichanie, kaszel i łzawienie oczu.

Poduszki puchowe i półpuchowe są szczególnie kłopotliwe, ponieważ pióra mogą stanowić pożywkę dla roztoczy. Istnieje jednak kilka prostych kroków, które mogą podjąć osoby cierpiące na alergię, aby zminimalizować narażenie się na alergeny

Po pierwsze, wybierz poduszki wykonane z hipoalergicznych materiałów, takich jak bambus lub eukaliptus. Po drugie, upewnij się, że często pierzesz poszewki na poduszki w gorącej wodzie. Wreszcie, rozważ zainwestowanie w odporną na kurz poszewkę na poduszkę. Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz cieszyć się dobrym snem bez obaw, że zaczniesz poranek kichają i smarkając.


Opublikowano

w

przez

Tagi: