Źródłem zdrowia jest jedzenie, a jedzenie jest pierwszym lekarstwem

Cześć Kochani,

Ostatni czas jest u mnie bardzo intensywny. Natłok pracy związanej z promocją e-booka Łapka Psie Przysmaki www.psieciastka.pl, o którym więcej przeczytacie w ostatnim wpisie miesza się z sezonowymi przeziębieniami i nieustającym kaszlem. Zdecydowanie nie są to warunki sprzyjające rozwojowi i pracy, ale nie mam zamiaru marudzić. Nie mogłabym nie napisać o postępującej pandemii koronawirusa, która każdego dnia wzbudza wiele niepokoju i niepewności. Od samego początku pandemii staram się wspomagać swój organizm suplementami diety. Dlatego dziś chciałabym napisać szczególnie o jednym z nich, który w ostatnich tygodniach wypełnia półki w mojej lodówce.

Sok z miąższem z liści aloesu wzbogacony witaminą C

Trójpak mix różnych smaków (3 x 330 ml)

Cena: 115 zł, KUP:KLIK

Od kilku tygodni każdy poranek zaczynam od nowego nawyku – wypicia 100 ml soku Forever Aloe Vera Gel. To suplement, który między innymi poleciła mi moja trenerka personalna, jako świetny sposób na oczyszczenie organizmu oraz na pozbycie się trądziku i wyprysków na twarzy. Ja jednak sięgnęłam po niego głównie ze względu na stresujący tryb życia i mało zróżnicowaną dietę. Szukałam produktu nisko przetworzonego, który dostarczy mi niezbędnych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Składniki w Forever Aloe Vera Gel: stabilizowany sok z miąższem z liści aloe vera (Aloe barbadensis Mill.) 99,7%, witamina C, przeciwutleniacz (kwas askorbinowy), regulator kwasowości (kwas cytrynowy).

W aloesie zakochałam się podczas wizyty na Fuerteventurze, gdzie z każdej strony cieszyły oko pokaźne farmy aloesu. To właśnie wtedy zaczęłam zgłębiać wiedzę na temat wpływu miąższu aloesowego na organizm, a także już wtedy po raz pierwszy kupiłam spory zapas soku i kosmetyków, które zawierały aloes w składzie.  Oczywiście nic nie zastąpi rozcięcia świeżego liścia aloesu i konsumpcji świeżego miąższu, jednak ten produkt posiada certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu i dlatego uważam, że można mu zaufać. Warto zauważyć, że świeży liść aloesu jest dość trudno dostępny – dlatego ta alternatywa jest dla mnie wygodna.

Sok z miąższem z liści aloesu Forever Aloe Vera Gel, oprócz dobroczynnego wnętrza liści aloesu (99,7%) zawiera dodatkowo witaminę C. Oba te składniki wspierają funkcjonowanie układu immunologicznego. Posiadają właściwości antyoksydacyjne chroniące organizm przed wolnymi rodnikami tlenowymi. Wspomagają tym samym mechanizmy obronne i adaptacyjne ciała.

Dodatkowo aloes zawarty w Forever Aloe Vera Gel wspiera oczyszczanie przewodu pokarmowego i całego organizmu. Poprzez pozytywny wpływ na pracę jelit oraz zachowanie odpowiedniego środowiska dla symbiotycznych bakterii jelitowych, działa bardzo korzystnie na trawienie. Pomaga utrzymać właściwy poziom glukozy we krwi. Wspomaga układ odpornościowy, dodaje energii i witalności. Polecany jest w szczególności osobom zmęczonym i zestresowanym. Liście aloesu wpływają również pozytywnie na kondycją skóry.

To moja pierwsza terapia sokiem z aloesu dlatego też skusiłam się na trójpak różnych smaków, aby znaleźć swój ulubiony. Dziś wiem, że ten brzoskwiniowy smakuje mi najbardziej. Przyznam szczerze, że nie są to niesamowite doznania smakowe, ale nie jest też problemem wypicie 100 ml za jednym zamachem. Dla osób, które są wrażliwe na smaki i zapachy wariant brzoskwiniowy i jabłkowo-żurawinowy będzie zdecydowanie najlepszy. Smak tradycyjnego soku jest zbliżony do każdego z wyrobów aloesowych – uwaga TYCH BEZ DODATKU CUKRU. Te z cukrem smakują jak słodkie napoje, które niestety nie mają już tylu cennych właściwości. A cukrowy dodatek zupełnie bez sensu pobija wartość kaloryczną i negatywnie wpływa na osoby mające problem z glukozą bądź insuliną (czyli między innymi na mnie). Warto zdać sobie z tego sprawę, zanim będziecie sięgać po soki aloesowe w przedziale 8-12 złotych za dużą butelkę.  A ja już jesteśmy przy butelkach, taki smaczek na sam koniec – opakowania tych soków są biodegradowalne i są przyjazne naszej planecie. Dla mnie – wielki plus.

Tak wygląda skład poszczególnych soków:

Wariant klasyczny (NAJZDROWSZY)  Forever Aloe Vera Gel. Sok z miąższem z liści aloesu wzbogacony w witaminą C

99,7% soku z miąższem z liści aloesu, bez aromatów, bez konserwantów, bez dodatku cukrów, wysoka zawartość witaminy C

Forever Aloe Berry Nectar™. Nektar z miąższem z liści aloesu o smaku jabłkowo-żurawinowym wzbogacony witaminą C.

90,7% soku z miąższem z liści aloesu; ożywczy smak żurawiny i słodycz jabłka; bez konserwantów; wysoka zawartość witaminy C

Mój ulubiony:  Forever Aloe Peaches™. Nektar z miąższem z liści aloesu o smaku brzoskwiniowym wzbogacony witaminą C

84,5% soku z miąższem z liści aloesu; soczysty smak brzoskwiń; wysoka zawartość witaminy C; bez konserwantów

Czy słyszeliście wcześniej o tym produkcie? Czy macie z nim jakieś doświadczenia? Jestem ciekawa Waszych opinii i czekam na Wasze komentarze.

KOD RABATOWY -10% na trójpak  (3 x 330 ml) na hasło:
weronika10
KUP: KLIK

You may also like

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *