Czym sen dla ciała, tym przyjaźń dla ducha – odświeża siły

Cześć Kochani,

Sen i jedzenie to w zasadzie dwie najważniejsze rzeczy, które pozwalają mi odpocząć i zregenerować siły. Chociaż usilnie staram się sypiać regularnie to często nadmiar pracy sprawia, że sypiam krótko i niespokojnie. Ale, nie ukrywam, że największą przyjemnością jest dla mnie dwunastogodzinny sen po całym tygodniu pracy i obowiązkowa niedzielna drzemka po obiedzie. Niemal każdy wie, że w sobotę przed godziną 12stą po prostu nie odbiorę telefonu bo będę spać, a ten już w piątek w nocy wrzucam w tryb samolotowy. Nie każda sobota może być jednak tak luksusowa. Jedzenie i sen to rzeczy, które obniżają mój poziom stresu, pozwalają mi momentalnie poczuć energię i siłę do działania. Ale, to chyba oczywiste, bo to przecież podstawowe potrzeby człowieka? Co ja co, ale pracoholicy przyznają mi rację, że o tych podstawach potrzebach bardzo często się zapomina…

Rozpieściłam się ostatnio, a co! W imię relaksu i większego komfortu w sypialni pojawiła się nowa kołdra, po raz pierwszy bambusowa.

Kołdra Bamboo 160×200

cena 190 zł, KUP: KLIK

Już od kilku lat coraz częściej słyszymy o tkaninie bambusowej, która jest naturalna, ekologiczna i wyprodukowana podczas naturalnego procesu produkcji. A co więcej jest w całości biodegradowalna. Tkanina jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku, charakteryzuje się również dużą wytrzymałością.  Nie tylko z powodów ekologicznych postawiłam na bambusową kołdrę, ale również ze względu na właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne.

Ciekawostka:

bambus rośnie bardzo szybko, a jego pędy mogą osiągnąć przyrost nawet ponad 1 metra w ciągu doby. 

Kołdra, którą wybrałam jest wegańska i powstaje z materiałów pozyskiwanych ze zrównoważonych upraw. Włókno celulozowe używane do produkcji tych kołder jest otrzymywane z łodyg bambusa, który pochodzi z plantacji wolnych od środków bakteriobójczych oraz nawozów sztucznych. Warto przy tym wspomnieć, że kołdry i poduszki Bamboo dzięki wykorzystaniu włókna bambusowego mają naturalne właściwości antybakteryjne, eliminując ok. 70% bakterii na swojej powierzchni. Zapobiega to powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, nie powoduje alergii skórnych i gwarantuje wyjątkową przewiewność.

Ciekawostka:

Czy wiesz, że każdej nocy człowiek oddaje przez skórę nawet do dwóch szklanek wody? Niemożliwe? A jednak! W ten sposób ciało człowieka oczyszcza się i odświeża.

Największą dla mnie zaletą jest  higroskopijność zarówno materiału podszycia, jak i wypełnienia, co oznacza, iż kołdra bardzo dobrze oddaje parę wodną na zewnątrz.  Antybakteryjne parametry włókno bambusowe zachowuje nawet po 50 praniach – wynika z testów przeprowadzonych przez Międzynarodowe Zrzeszenia Producentów Tekstylnych.

Jeśli jesteśmy alergikami lub posiadamy choroby skóry, jak np. atopowe zapalenie czy alergia kontaktowa, w takiej sytuacji najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup kołdry bambusowej. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób poszukujących antyalergicznej i wegańskiej pościeli.

Kołdra jest wykonana bardzo starannie, przeszycia są równe, bez wystających nitek. Produkt jest zapakowany w sposób elegancki, idealny na prezent dla bliskich nam osób lub świadomy, zrównoważony zakup dla siebie, który gwarantuje komfortowy sen całej rodzinie.

Dużym plusem jest antystatyczność, tzn. brak elektryzowania, jak np. podczas użytkowania pościeli satynowej oraz lekkość kołdry.  Kupując tą kołdrę kupujemy tak naprawdę produkt całoroczny, który może być wykorzystywany zarówno latem, jak i zimą. Kołdra ma właściwości termoregulujące i oddychające, dzięki czemu utrzymuje ciepło podczas zimy, a latem chłodzi. W naszym klimacie ma to duże znaczenie.

Pod jaką kołdrą śpicie? Jakie są Wasze doświadczenia?

You may also like

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *