Poduszka puchowa czy półpuchowa – czym się różnią?

Cześć Kochani,

Wygodna poduszka ma dla mnie ogromne znaczenie, to ona wpływa na jakość mojego snu. Wraz z odpowiednim materacem mogą stworzyć naprawdę efektywny i dobry wypoczynek. Warto zdać sobie sprawę, że naprawdę masę czasu spędzamy w łóżku. Spanie na nieodpowiedniej poduszce może skutkować wieloma problemami zdrowotnymi.

Wpis powstał we współpracy z firmą Pen-Pol 

Na rynku jest ogrom poduszek – różnią się przede wszystkim materiałem wypełniającym, kształtem i rozmiarem, dzisiaj jednak chciałabym się skupić na poduszkach z wsadem klasycznym, czyli puchowym bądź półpuchowym.

Puch to wierzchnia warstwa gęsich piór, chroni je przed utratą ciepła. Już ten fakt dowodzi, że jest to wypełnienie, które z pewnością uchroni nas przed chłodem w zimowe i jesienne noce.

Poduszki puchowe wykonane są z gęsiego puchu, charakteryzują się swoją lekkością i delikatnością, są również termoaktywne. Dobrze odprowadzają wilgoć i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co bezpośrednio wpływa na skórę naszej głowy, która po prostu zdrowo oddycha.

Różnica pomiędzy poduszkami puchowymi, a półpuchowymi wynika oczywiście z ich wkładu. Poduszki półpuchowe są wypełnione wkładem mieszanym, to znaczy, że zawierają również pierze. Są cięższe i mniej elastyczne, niż poduszki puchowe. Jednak dłużej zachowują pierwotną wysokość (po położeniu głowy).  Oba te rodzaje poduszek kierowane są do osób, które lubią przyjemne oraz miękkie w dotyku materiały. Zarówno poduszka puchowa jak i półpuchowa wykonana jest z bawełny oraz wypełniona jest naturalnym wsadem. Te produkty są w 100% naturalne i ekologiczne.

Poduszki puchowe firmy Pen-Pol to wysokiej, jakości produkty, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wypełnione puchem oraz pierzem gęsim gwarantują odpowiednie odprowadzanie wilgoci oraz stałą cyrkulację, dzięki czemu mają właściwości prozdrowotne i adaptacyjne. Naturalny materiał wypełnienia gwarantuje także przyjemny chłód latem i ciepło zimą. Uszyty z gęsto tkanej bawełny materiał pokryciowy zapobiega wydostawaniu się wypełnienia na zewnątrz, a ponadto jest przyjemny w dotyku.

Poduszki półpuchowe firmy Pen-Pol wypełnione są w proporcjach 7: 3 pierzem oraz puchem gęsim. Ten materiał zapewnia odpowiednie odprowadzanie wilgoci i stałą cyrkulację powietrza, a także ma właściwości termoregulacyjne. Jeśli więc przyłożysz do półpuchowej poduszki głowę latem, poczujesz przyjemny chłód, natomiast w zimie odda Ci ona nagromadzone ciepło.

 

 

Puch i półpuch, a alergia

Jeżeli chodzi o alergie to kołdry i poduszki z puchu i pierzy wypadają lepiej niż pościele syntetyczne. Poduszka wypełniona poliestrem zawiera znacznie więcej alergenów niż ta z wkładem naturalnym. Warto wziąć to pod uwagę podczas zakupów – może się bowiem okazać, że lepszym wyborem będzie pościel puchowa, niż kolejna kołdra syntetyczna, która nie do końca spełni swoje zadanie, a nawet może przyczynić się do wystąpienia reakcji alergicznej. Pamiętajcie, jednak, że każdą poduszkę trzeba, co kilka miesięcy odświeżyć. W przypadku naturalnych wypełnień najlepiej będzie zanieść ją do profesjonalnej pralni – domowa pralka może się zapchać!

Dajcie znać, na jakiej poduszce obecnie śpicie. Czy ma to dla Was duże znaczenie?

You may also like

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *