Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba

Cześć Kochani,

Będąc dzieckiem każdego roku odwiedzałam polskie morze z dziadkami albo rodzicami. Wspaniale wspominam ten czas: kolorowe warkoczyki, włoskie lody, tatuaże z henny i stoiska pełne wyjątkowych rzeczy, a wśród nich bursztyn! To był moment kiedy zaczęłam o niego pytać i naprawdę nie mogłam pojąć jakim cudem wykorzystywany jest do wszystkiego. A najbardziej dziwiła mnie nalewka! Wtedy jeszcze sądziłam, że Bursztyn jest kamieniem, a to jednak żywica w której jest masa dobroczynnych właściwości. I zupełnie nie wiem jak to się stało, ale do dziś nie spróbowałam tego napoju. Muszę to nadrobić!

W sieci trafiłam na producenta biżuterii z bursztynu i z sentymentu postanowiłam wybrać błyskotkę dla siebie:

Nasze wyroby wykonujemy w srebrze – próba 0,925 i zdobimy najpiękniejszym bursztynem z rejonu Morza Bałtyckiego. Wśród naszej kolekcji znajdują się zarówno wzory klasyczne, nowoczesne, lecz również biżuteria użytkowa (noże, łyżeczki, cukiernice).

Istniejemy od 1994 r. i jesteśmy wierni stałej, dobrej tradycji rzemieślniczej – zawsze stawiamy na jakość! Dzięki temu konkurujemy z najlepszymi, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Do naszych odbiorców zaliczają się kontrahenci z Europy,Azji, Ameryki Północnej oraz oczywiście z Polski.

Bransoletka srebrna z zielonym bursztynem

Wróćmy jednak do tej żywicy, to właśnie ona wydostawała się z pradawnych drzew, ale jakie drzewa znajdował się wtedy w okolicach Bałtyku? Do dziś nie znalazłam na to jednoznacznej odpowiedzi, najczęściej czytam o  Pinus succinifera – tak zwane drzewo bursztynodajne z rodziny sosnowatych, lub Pseudolarix wehri z rodziny modrzewników.

Bursztynowi przypisuje się wiele magicznych właściwości. Uosabia się go z sukcesem, a samo noszenie go daje właścicielowi wyjątkową pewność siebie i wewnętrzną siłę do osiągania kolejnych celów. Co więcej pomaga dotrzeć do swojego wnętrza i zrozumieć samego siebie. Budzi w człowieku umiejętności jasnowidzenia, usuwa lęk przed starością i pozwala się cieszyć chwilą.

W pomieszczeniach odpowiada za oczyszczanie atmosfery. Skutecznie wyłapuje negatywne emocje i złą energię. To właśnie za jego pomocą w starożytności zdejmowano uroki oraz klątwy, dziś chroni również przez złym i jego duchowymi manifestacjami.

Wynika z tego, że samo noszenie bursztynu sprawi, że dostrzeżemy swoje wewnętrzne i zewnętrzne piękno, a on je tylko wzmocni. Wierzy się również, że przyciąga on siły życiowe oraz pomaga rozwinąć zdolności paranormalne osobie noszącej go.

Warto przyjrzeć się żywicy – to znaki minionych epok.

A jak wpływa na nasze zdrowie?

Aby, odczuć właściwości zdrowotne żywicy najlepiej nosić nieoszlifowane bryłki, które będą bezpośrednio dotykać ciała. Możemy liczyć na uśmierzenie bólu, szczególnie reumatycznego. Pomaga w problemach z przemianą materii, astmą, zapalenie migdałków. Uspokaja, obniża ciśnienie tętnicze, wspomaga wydzielanie żółci, hamuje rozwój bakterii jako naturalny antybiotyk, pomaga w gojeniu się ran. Bardzo pomaga przy bólach głowy, również migrenowych, a także przy schorzeniach przewodu pokarmowego. Czy znacie jeszcze jakieś jego właściwości?

Ta bransoletka to nie tylko wyjątkowe aspekty zdrowotne, ale również piękna elegancka ozdoba z duszą. Bursztyn pięknie pracuje ze światłem, a jego migotanie bardzo przyciąga wzrok. Zresztą sama nie mogę się na niego napatrzeć i uwielbiam obserwować jak zmienia kolor wraz ze światłem.

Świetnie uzupełnił moją niedzielną stylizację. Bransoletka ze srebra najlepszej próby 925 połączona z zielonym bursztynem będzie również świetnie wyglądać w codziennej stylizacji. Jest wykonana z największą starannością i jestem pewna, że będzie mi służyć przez wiele lat.

Co sądzicie o bransoletce z bursztynem? Podoba się Wam? 

You may also like

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *