Poczuj się swobodniej niż kiedykolwiek wcześniej

Cześć Kochani,

i chociaż temat maseczek ochronnych jest wałkowany od trzech miesięcy to ja modę na ich noszenie szerzyłam już w styczniu, gdy na fanpage wrzuciłam post o chuście antysmogowej.

Pisałam wtedy:

Przeprowadziłam się na wieś w trosce o swoje zdrowie. W tym momencie, aby wyjść na spacer muszę iść w maseczce antysmogowej !!! Muszę chronić się przed powietrzem, którym oddycham. Ja się pytam jak to się stało, że straciliśmy prawo do czystego powietrza?! Od listopada mam przewlekły kaszel i mam już tego dość! Dla wszystkich, którzy myślą, że SMOG nie jest ważny:

7 MILIONÓW OSÓB ROCZNIE UMIERA Z POWODU SMOGU! Po co mieć w takim razie dzieci? Żeby pochować je przedwcześnie bo zabiło je powietrze?!

Lista chorób, do których przyczynia się smog: rak płuc, depresja, miażdżyca, bezpłodność, zawał mięśnia sercowego, choroby serca/zaburzenia rytmu, serca/niewydolność serca, nadciśnienie, zakrzepica, udar mózgu astma, zaburzenia koncentracji (a nawet obniżenie wskaźnika IQ), zmiany anatomiczne mózgu, niska waga urodzeniowa, wyższe ryzyko wcześniactwa, zaburzenia hormonalne/otyłość (zwłaszcza u dzieci i młodzieży, podrażnienie spojówek.

CZY WCIĄŻ CHCESZ ODDYCHAĆ TAKIM POWIETRZEM?!

I nie ma co ukrywać, ale mój post, jak i sam fakt noszenia chusty zostały sceptycznie przyjęte. Zdarzył się nawet hejt.

Kilka tygodni później jednak każdy już zakrywał twarz. Dziś w większości sytuacji jest to wybór i noszenie maski ochronnej zależy tylko i wyłącznie od nas.

Miałam na sobie maseczki bawełniane, chirurgiczne, a nawet taką kupioną na Poczcie Polskiej i muszę przyznać, że nie były to miłe doświadczenia. Pomijając wątpliwe aspekty ochronne (chyba bardziej przed mandatem) maseczki sprawiały, że miałam uczucie duszenia się. Dodatkowo zaparowywały mi okulary i to wykluczało normalne poruszanie się.

Zbawieniem (tak, dobrze piszę!) była nowa maska od Lekko Wear.  Cenię tą markę przede wszystkim za to, że nie wyrośli jak X firm Grzyb podczas epidemii Covid-19 i nie postawili na masową produkcję byle czego. Już w styczniu byłam zachwycona ich chustą antysmogową, którą mam na zdjęciu wyżej.

To firma z naszego podwórka – Wrocław. Spotkałam się z nimi osobiście, aby podziękować im za maseczkę ochronną PureAir stworzoną na letnie dni. To właśnie dzięki niej mogę normalnie funkcjonować. Nie spada mi podczas schylania się, na okularach nie osadza się para, mogę w niej swobodnie jeździć na hulajnodze!

Minimalistyczna forma maski powstała z myślą o letnich temperaturach. Najwyższej jakości certyfikowane filtry wymienne N95 gwarantują ochronę przed najdrobniejszymi zanieczyszczeniami wielkości nawet 0,3 mikrometra, takimi jak smog i zawarte w nim pyły PM10 i PM2.5, alergeny oraz zagrożenia biologiczne.

To maska w której można oddychać, swobodnie – bez odparzonych policzków i ataków duszności. Jest lekka i wygodna.

System szczelności umożliwia idealne dopasowanie do każdej twarzy – piankowe wykończenie nie obciera twarzy, nie uwiera.  No i dla mnie kwestia numer jeden: najwyższej jakości certyfikowane wymienne filtry gwarantują ochronę przed zanieczyszczeniami oraz zagrożeniami unoszącymi się w powietrzu, takimi jak smog, alergeny oraz zagrożenia biologiczne.

Coś czego nie ma w przypadku tańszych/prostszych/gorszych masek to  system regulowanych pasków, który pozwala na optymalne dopasowanie do każdego kształtu twarzy. Pasek z tyłu głowy zmniejsza nacisk na uszy, zabezpiecza maskę przed upadkiem, a gdy jej nie potrzebuje pozwala swobodnie zawiesić ją na szyi.

Zewnętrzna warstwa z wysokoprzepuszczalnej siatki ochronnej VentNet® to nieograniczony przepływ powietrza, swobodne oddychanie podczas wysiłku i letnich upalnych temperatur. Maska została dodatkowo wyposażona w największe dostępne zawory wydechowe, ułatwiające swobodną wymianę powietrza i odprowadzenie wilgoci chroniąc maskę przed zawilgoceniem.

W masce zastosowano system wymiennych filtrów z najwyższej jakości nano-włókniny. Standardowo zamontowany jest filtr N95 zatrzymujący zanieczyszczenia wielkości 0,3 mikrometra, takie jak smog i zawarte w nim pyły PM10 i PM2.5, alergeny oraz zagrożenia biologiczne.

System wymiennych filtrów pozwala na zastosowanie najskuteczniejszych filtrów N99 zapewniających najwyższy stopień ochrony dla najbardziej wymagających zatrzymujący 99,97% zanieczyszczeń wielkości 0,1 mikrometra. Warstwa węgla aktywnego usunie szkodliwe gazy, takie jak spaliny i inne toksyny na ruchliwych miejskich ulicach. Skuteczność filtracji została potwierdzona podczas testów w renomowanych laboratoriach Nelson Labs w Utah, USA.

Zdjęcia w masce zrobiła mi niezwykle utalentowana Kamila Kwolek – fotografia, zachęcam do rezerwacji sesji zdjęciowych: KLIK

Maskę kupicie w sklepie Lekko Wear: KLIK

You may also like

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *