Pracą dziecka jest zabawa, dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią.

Cześć Kochani,

Będąc dzieciakiem uwielbiałam bawić się w pojedynkę, gdzieś tam w kącie i swoim świecie. Nie oznacza to, że nie miałam znajomych na przysłowiowym podwórku i nie spędzałam z nimi czasu. Do dziś jednak zostało mi to, że w relacjach międzyludzkich, a także w  samotności muszę utrzymywać LIVE BALANCE. Taki ze mnie ambiwertyk. To nowy typ osobowości, który stanowi połączenie introwertyka i ekstrawertyka. Jego poszczególne cechy uwidaczniają się w zależności od zaistniałej sytuacji.

Ambiwertyków można by tak naprawdę uznawać za ludzi stosunkowo uniwersalnych, którzy są w stanie odnaleźć się w większości różnych sytuacji. Ludzie z tym typem osobowości są bowiem w stanie zarówno świetnie bawić się na przyjęciu, na którym będzie bardzo wiele osób, jak i spędzić weekendowy wieczór samotnie w domu z książką i doskonale się przy tym zrelaksować. Ambiwertyk może być doskonałym mówcą, ale i dobrym słuchaczem. Ludzie przejawiający ambiwersję mogą także czerpać przyjemność z możliwości bycia liderem, ale i dobrze się odnajdywać w sytuacji, kiedy to oni mają pracować pod czyimś nadzorem.

Moje TOP 3 ulubionych zabaw z dzieciństwa to z pewnością:

  • wszystkie formy „ubieranek” i niekończące się przebieranie, stylizowanie – plastikowych, papierowych i wirtualnych lalek
  • zabawy lalkami, szczególnie w typie baby born
  • tworzenie papierowych dzienniczków i ocenianie wymyślonych uczniów przez wymyślone nauczycielki (tutaj wszystkie moje osobowości mogły dać popis)

Zobaczcie jakie cudeńka znalazłam w sklepie Alexander

Top Fashion – Modelka,

cena 22,50,-  KUP: KLIK

oraz

Domek do malowania z pieskiem,

cena 23,60,- KUP: KLIK

I to są takie momenty kiedy przez moją głowę przechodzą wszelkie wulgaryzmy. Ja chcę znowu być tą dziesięciolatką, w różowym pokoiku z białymi mebelkami, która przez cały dzień zajmuje się sobą! Absolutnie tego typu rozrywka była w moim TOP3 i dziś z pewnością takie zabawki kupiłabym moim młodszym kuzynkom. (NIE DORASTAJCIE, to pułapka!)

Chyba moja mama udusiłaby mnie, gdybym publicznie napisała, że za moich czasów nie było takich super zestawów. Były i dostawałam je od rodziców i bliskich. Wystarczyła jedna taka zabawka wieczorem i moi rodzice mogli spędzić czas w pokoju obok np. z moją matką chrzestną. Z perspektywy osoby dorosłej bardzo doceniam takie rozwiązanie 🙂

Takiego domku chyba nie miałam. Ale, to pewnie tylko dlatego, że i dziś przeraża mnie taka ilość elementów złożonych 🙂 Jestem w gronie osób, które nie radzą sobie ze złożeniem kartonu z Ikei i proszą o to męża. Może jednak, gdyby mój tata przygotował mi go odpowiednio (?) Pamiętam, że mój ojciec miał przez moment taki czas, że składał różne modele i malował figurki.

Tak jak napisałam już w tytule: Pracą dziecka jest zabawa, dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią. Dlatego zdecydowanie uważam, że taka forma rozrywki może wnieść wiele pozytywnego w rozwoju dziecka. Uczy precyzji, estetyki, zachowania proporcji, a także rozwija wyobraźnie. Do tego dochodzi ważna lekcja obserwacji i odwzorowywania rzeczywistości.

Kolorowe dodatki w grach pobudzają tylko dodatkowo wyobraźnie, zachęcają do zabawy i są sprytnym wabikiem 🙂 Jak w przypadku innych tytułów od Alexander – całość jest naprawdę przemyślana, a wykonanie na najwyższym poziomie. #wspierampolskiemarki

Opis produktu Domek do malowania z pieskiem:

W zestawie znajduje się kartonowy budynek, wraz z postaciami i elementami przyrody. Całość składa się w łatwy sposób, bez użycia kleju. Wszystkie elementy można pomalować, według własnej fantazji oraz ozdobić dodatkowo 48 naklejkami, znajdującymi się w zestawie. Zabawka dzięki solidnemu wykonaniu z grubej tektury, nadaje się do dłuższej zabawy. Scenografia wokół domku jest łatwa do aranżacji, dzięki załączonym plastikowym podstawkom.

Opis produktu Top Fashion – Modelka

Kreatywne laleczki. Seria złożona z 5 osobnych modelek. Zabawa polega na samodzielnym wycinaniu oraz komponowaniu umieszczonych w opakowaniu ubiorów. Układane kreacje można łatwo mocować i zmieniać na modelce za pomocą taśmy dwustronnej. Możliwość ustawienia modelki w pionie, dzięki czemu można się nią bawić po wyklejeniu stroju.

A w jaki sposób Wy lubiliście spędzać czas w dzieciństwie?

You may also like

7 komentarzy

  • Niby też jestem połączeniem introwertyka i ekstrawertyka ale na pewno nie jestem ambiwertykiem. Nie odnajduję się w każdej sytuacji. Wręcz przeciwnie. W tłumie czuję się źle i tęsknię za samotnością, mam ochotę uciec, a w samotności świruję, że chcę do ludzi. Nie wiem kim jestem. Mąż Twierdzi, ze świrem ale jego świrem <3 xD.
    Ubieraniem laleczek zwykle szybko się nudziłam ale za to ten domek i ta ilość szczegółów nie odstraszyłby mnie ani za dzieciaka ani teraz. Uwielbiałam robić domki dla lalek. Zawsze zajmowało mi to więcej czasu niż potem sama zabawa lalkami xD a robiłam ze wszystkiego co znalazłam 😀

    • „Mąż Twierdzi, ze świrem ale jego świrem <3 xD." po prostu love so much! Jakie to jest słodkie 🙂 Wszystkiego dobrego dla Was!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *