Zdrowa i bezpieczna wersja podpasek, tamponów i wkładek higienicznych

Każda kobieta wie jak ważne jest zdrowie intymne, a tym samym higiena najintymniejszych stref kobiecego ciała. Produkty do ochrony tych delikatnych okolic powinny być czyste, sterylne i bezpieczne. Niestety nie zawsze ich składy są idealne. Kobiety ze skłonnościami do alergii oraz bardziej wrażliwym ciałem, jeszcze do niedawna, musiały się natrudzić żeby znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Na szczęście to się zmienia. Niedawno serię ekologicznych i wartych uwagi produktów do higieny intymnej wypuściła marka Facelle.

Higiena intymna dla wrażliwych

Wybierając podpaski, wkładki czy tampony kobiety najczęściej kierują się ich chłonnością, grubością, łatwością aplikacji, niezawodnością i ceną. Warto jednak sprawdzać też ich składy. Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet skłonnych do infekcji i alergii. Naprzeciw takim paniom wyszła marka Facelle wypuszczając na rynek nową serię ekologicznych produktów – Facelle so free. Nie dość, że stworzone są z bezpiecznych i wegańskich składników, to jeszcze ich cena jest bardzo przystępna.

Naturalnie i bezpiecznie

Wraz ze wzrostem świadomości kobiet i coraz większymi wymaganiami dotyczącymi składów używanych środków, na rynku pojawia się coraz więcej produktów zdrowych i ekologicznych. Taką serię zaproponowała w tym sezonie marka Facelle. Nowe produkty oznaczone są etykietą Facelle so free. W skład serii wchodzą podpaski, tampony i wkładki higieniczne. Produkty te nie zawierają barwników ani substancji zapachowych, są hypoalergiczne. Są oddychające, a umieszczony w nich ekstrakt z zielonych liści herbaty zapewnia aktywną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem. Tolerancja przez skórę przetestowana została dermatologicznie. 80% materiału tych produktów stanowi surowiec odnawialny. Co ważne, folia ochronna i folia z opakowania również wyprodukowane są z surowców odnawialnych. Materiały do ich produkcji pozyskiwane były zgodnie z ekologicznymi i socjalnymi standardami. Nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, czyli są odpowiednie dla wegan. Warto podkreślić także fakt, że energia do produkcji tych artykułów pochodzi w 100% z prądu ekologicznego.

You may also like

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *