#zostańwdomu i graj w gry planszowe

Cześć Kochani,

Obudź w sobie dziecko – kiedy zaczęłam pisać te słowa (miejcie na uwadze, że mam 25 lat) pomyślałam sobie, że zamiast budzić je w sobie powinnam zajmować się własnym. To oczywiście żart bo nie odczuwam żadnej presji społecznej, a kwestię posiadania dzieci uważam za wysoce osobistą i w tym temacie nie liczy się dla mnie czyjeś „ale”. Jednak czasem nie mogę wyjść z podziwu, że ja w tym wieku gram w planszówki dla dzieciaków, a moja mama w tym samym wieku starała się mnie ogarnąć i wychować na dobrego człowieka. Dzieciństwo przez całe życie? Może coś w tym jest. Lubię dobrą energię, a Język ciała od Alexander to propozycja przy której można obsmarkać się ze śmiechu (serio!)

Nie jest to gra dla sztywniaków, ale dla wszystkich, którzy mają do siebie dystans i mają ochotę na wygłupy. Zdecydowanie poprawia humor i doskonale redukuje napięcie. Wyobraźcie sobie, że podczas gry musicie włożyć sobie palec do nosa albo ucha. Co więcej, będziecie bić pięścią lub otwartą dłonią w stół! Przećwiczycie całą gamę odgłosów w tym zwierzęcych i mechanicznych. Jest zabawnie, groteskowo i naprawdę można odlecieć do innego świata 🙂 Wydaje mi się również, że to dość uniwersalny pomysł na poprawienie humoru.

Jest to gra karciana zapakowana w fajne pudełeczko, dzięki któremu (jest szansa) karty się nie pogubią, a jest ich 60 i są dwustronne. W Język ciała mogą grać dzieciaki od 6 lat, od 2 do 6 uczestników. Instrukcja jest bardzo przejrzysta i przyjazna.  Pomyślałam sobie właśnie, że gra świetnie może sprawdzić się na przyjęciu urodzinowym.

Oprócz wygłupów ćwiczymy również inne bardzo ważne umiejętności; spostrzegawczość, refleks, ale również dystans do samego siebie. Ten ostatni wydaje mi się ważny na każdym etapie życia. I jestem przekonana, że osobom starszym będzie ciężej przełamać się do pewnych zachowań. Jednak powinniśmy być w życiu otwarci i częściej wrzucać na luz.

Do dyspozycji mamy karty, gdzie na awersie przedstawiono różne pozy ciała lub czynności (np. granie na nosie, klepanie się po głowie). Na rewersie zaś ilustracje obrazujące dźwięki (np. kwik, szczekanie, miauczenie, odgłos trąbki). Gracze jednocześnie odsłaniają karty ze swojej kupki. Jeżeli na co najmniej dwóch obrazkach pojawi taka sama poza lub czynność, należy ją jak najszybciej zaprezentować wydając przy tym dźwięk zobrazowany na pierwszych z góry kartach na swoim stosiku. Rundę wygrywa gracz, który będzie szybszy.

Cena gry w PROMOCJI to 29,60 zł, zapraszam do zakupu: KLIK

You may also like

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *