#zostańwdomu i graj w gry planszowe

Cześć Kochani,

dzisiaj na fanpage pisałam o czymś bardzo ważnym, myślę, że nie tylko dla mnie, ale i dla każdego z nas. Wirus hejtu dotyka coraz więcej osób i uwierzcie mi, że ciężko być na taki atak przygotowanym.

Mirek Bieliński zwany również Szefu to człowiek od którego nauczyłam się bardzo wiele. Dziś zaskoczył mnie nową piosenką: HEJTER. Turbo ważną – pracuję z mediami, obracam się w świecie reklam i kampanii marketingowych. Wiem, że wirus hejtu zabija i pozostawia trwałe ślady. Uważam, że nawet gdy rany się goją – przestajemy być tą samą osobą. Dawniej ślady ciężkiej pracy były bardziej widoczne na naszym ciele, teraz mocniej kryją się w naszych umysłach.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania piosenki i podzielenia się swoją opinią: KLIK

Kwietniowe wieczory umilamy sobie z Lubym grami planszowymi…to już chyba tradycja albo przynajmniej nasz sposób na kwarantannę.  Dzisiaj szalona zabawa KROPKA W KROPKĘ od:

Chyba jeszcze nie było tu takiego wyznania, ale muszę przyznać, że mój refleks i spostrzegawczość są na minimalnym poziomie – tak, aby jakoś przetrwać. Potrafię skręcić kostkę na prostej drodze, pytać o nazwę ulicy stojąc na niej, po prostu oberwać piłką zamiast się obronić.  Nie mam pojęcia czyja to wina, a jak nie wiadomo czyja to na pewno rodziców, bo nie nauczyli za młodu. Myślę, że mój ojciec powiedziałby w tym momencie: dobrze, że jesteś już duża to się możesz sama nauczyć. To się właśnie uczę 🙂

I może się to wydawać śmieszne, że korzystam z gry przeznaczonej dla osób 5+, ale najważniejszy jest wynik. A ten jest coraz lepszy. Jak to mierzę? Ilością wygranych partii no i oczywiście zwiększającą się prędkością działania. Powiem Wam, że to kapitalny pomysł, aby rozruszać szare komórki, oderwać się od TV, wiadomości i skupić się na czymś innym.

Dlaczego skupienie jest tak ważne? Zabawa polega na odnajdowaniu kolorowych piktogramów, ale w różnych kolorach wskazanych przez kostki. Poszukiwania odbywają się na planszach, na których mieni się aż od kolorów i znaków.

Po raz kolejny muszę pochwalić wykonanie gry oraz elementy składowe. Wszystko jest świetnie wykonane i będzie służyć przez wiele lat.

Czy Wy też zbieracie gry planszowe przez lata? Ja mam jeszcze takie, którymi bawili się moi rodzice. W czasie kwarantanny taka spora kolekcja jest zbawienna.

Dwa warianty rozgrywki sprawiają, że gra wcale szybko się nie nudzi. Idealna dla dzieciaków 5+ i jak widać na moim przykładzie dla osób nieco starszych 🙂

Życzę Wam dużo dobrego! Zdrowia 🙂

You may also like

2 komentarze

  • Piękny głos, miło się słucha – a piosenka nie stety na czasie.
    Co do gry, to wydaje się ciekawa i myślę, że spokojnie dała by z nią radę moja 4 letnia córeczka – uwielbia różnego rodzaju zgadywanki i gry zmuszające do myślenia :)… Oooo i co za wyznania hehe – łap piłka leci 😂. Żartuję 😉
    Miłego weekendu – ściskam cieplutko 😀😘

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *