Jak wyczyścić portfel domowymi metodami? Sprawdzone triki!

Cześć Kochani,

Dzisiaj mam dla was artykuł, który powstał w wyniku…potrzeby! Mój śliczny portfel uległ zabrudzeniu, a nie chcąc wydawać pieniędzy na nowy mój obecny portfel (jest bardzo pakowny i bardzo się do niego przyzwyczaiłam) postanowiłam sama go wyczyścić i przy okazji zakonserwować. Przy okazji wpadłam na pomysł stworzenia dla was małej ściągi poradnikowej. Poszperałam w internecie i oto jest! Zapraszamy do lektury!

Zarówno skórzany portfel męski, jak i skórzany portfel damski wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. By naturalny materiał tego rodzaju cały czas był estetyczny warto o niego zadbać. Co prawda, prawdziwa skóra jest dość wytrzymała i solidna – nie oznacza to jednak, że nie potrzebuje czasem delikatnego odświeżenia. Poza tym, zdarzają się sytuacje w których niechcący mocno ją zabrudzimy. Nie trzeba wówczas od razu biec po specjalne środki czyszczące. Czasami wystarczą domowe metody. Przekonaj się na czym polegają!

Portfel damski, portfel męski – czy można je prać?

Bez względu na to, kto jest właścicielem danej portmonetki, może zdarzyć się sytuacja, gdy konieczne stanie się wyczyszczenie dodatku. Panie z reguły noszą swoje akcesoria w torebkach, dlatego te są mniej narażone na zabrudzenia. Nie oznacza to jednak, że i one nie szukają czasem domowych metod na oczyszczenie naturalnej skóry.

Tak naprawdę naturalną skórę można przemyć wodą z mydłem. Nie trzeba sięgać od razu po gotowe środki do czyszczenia, by pozbyć się małych zabrudzeń. Równie skuteczne okazują się być też nawilżane chusteczki dla dzieci. Co prawda mocniejsze i oporniejsze plamy trzeba jednak potraktować czymś bardziej skoncentrowanym. Plamy z długopisu powinny zejść po zastosowaniu zmywacza do paznokci. By nie naruszyć struktury materiału, przed zabiegiem warto jednak dobrze natłuścić czyszczoną powierzchnię i sprawdzić w niewidocznym miejscu działanie specyfiku.

Każdy, kto zastanawiał się czy portfel może po prostu wrzucić do pralki, powinien wiedzieć, że i taka możliwość jest niedozwolona! Skóra po wrzuceniu do pralki namoknie a po wyschnięciu będzie sztywna i łamliwa. Wszystkie rodzaje skór wody w nadmiarze po prostu nie lubią

Kurze białko, mleko i gumka do mazania – co je łączy?

Otóż okazuje się, że zarówno gumka do mazania, jak i kurze jajko czy mleko stanowią świetne rozwiązanie w przypadku plam na portfelach wykonanych ze skóry. Konserwacja skóry tymi prostymi, a jednocześnie skutecznymi metodami prawie zawsze daje zadowalające efekty.

W przypadku tłustych zabrudzeń, to ubite na sztywno białko jaja kurzego okazuje się najlepszym pomysłem. Pod warunkiem, że dodamy do niego zaledwie parę kropli terpentyny. Z kolei zabrudzenia na jasnych skórach z łatwością usuwa się za pomocą ołówkowej gumki. Wystarczy przetrzeć nią plamkę, by ta po chwili zniknęła. Natomiast zimne mleko, to doskonały sposób na zabrudzenia na skórach lakierowanych. Szmatką nawilżoną mlekiem trzeba przetrzeć zanieczyszczoną powierzchnię, tak by mleko mogło zadziałać. Jego nadmiar najlepiej jednak z ręczniczka wycisnąć.

Jak widać, istnieje dość sporo domowych metod na plamy na skórzanych powierzchniach.  Zanim więc zakupimy profesjonalne środki do pielęgnacji portfela, warto wypróbować tanie, babcine sposoby. Może się okazać, że będą one na tyle skuteczne, iż pozbędziemy się zabrudzeń. Jeśli jednak nic nie pomoże, specjalne środki dostaniemy między innymi w sklepach z ofertą skórzanej galanterii.

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *