#zostańwdomu i graj w gry planszowe

Cześć Kochani,

Jestem już tak stara, że mogę napisać, że z łezką w oku wspominam czas studiów (Sic!)

To jest jakaś totalna masakra.  Od obrony minęły dopiero dwa lat, jednak  zajęcia, które dziś wspominam miałam jakieś siedem lat temu. Nie pamiętam jak nazywał się cały moduł, ale ćwiczenia dotyczyły storytellingu. Na samym początku uczyliśmy się ciekawie opowiadać. Później równie ciekawie pisać. Całość trwała chyba dwa lata. Przez ten cały czas miewałam noce, kiedy to budził mnie przebłysk weny i musiałam wstać coś zapisać, zanotować, przekreślić.

Podczas pierwszych zajęć zostaliśmy podzieleni na grupy, aby zagrać w grę, której celem było opowiadanie historii pełnych przygód. Przyznam szczerze, że nie błyszczałam od pierwszej minut, ale czas i treningi działały na moją korzyść. I dziś nie przez przypadek wspominam tamte czasy, podczas akcji #zostańwdomu Alexander spowodował u mnie tą nostalgię.

Gra ,,Opowieści dziwnej treści” to gra wyobraźni bardzo zbliżona do tej, która edukowała nas podczas zajęć. Absolutnie spędziłam z nią kilka przemiłych wieczorów pokazując mojemu mężowi część swojego świata. To propozycja nawet (moim zdaniem) dla jednej osoby, która chce rozwijać się w tym kierunku. To narzędzie, które pozwoli w przyjemny sposób wykształcić umiejętność opowiadania niesamowitych i wielowątkowych opowieści. Każda z historii będzie absolutnie inna, nie ma szans na nudę i przewidywalność. Może właśnie to czyni tę grę taką szczególną? Albo ten studencki sentyment 🙂

Jest idealna, aby spędzić czas w większym i mniejszym gronie. Na pewno nie będzie nudno, a zasady są na tyle proste, że zostaną szybko przez wszystkich zrozumiałe. Aby, grać nie jest potrzebny nawet stół – ja zabrałam ją do łóżka 🙂 W zestawie znajdziemy 9 dużych kości z pitogramami.  Dodatkowym uatrakcyjnieniem są 24 karty z 144 tytułami filmów i książek, o których będzie można opowiedzieć wplatając w opowieść symbole wyrzucone na kościach.

Pierwszy gracz bierze kartę ze stosu i wybiera jedno z haseł, czyta je na głos. Potem następuje rzut kośćmi i pojawiają się obrazki. Gracz musi opowiedzieć historię na wybrany przez siebie temat z uwzględnieniem obrazków. W ten sposób przenosimy się do Opowieści dziwnej treści. Może być zabawnie, a może być przerażająco. Tylko od nas zależy o czym będzie historia i czy będzie ciekawa. Musimy jednak mieć na uwadze to, co pokazują kości. Czasami trzeba się nieźle nakombinować i wysilić wyobraźnie. I dla mnie jest to super ciekawe. Rozwija się nasze słownictwo, skojarzenia, płynność wypowiedzi. Według producenta gra jest 10+, ale młodsze dzieci chyba też poradzą sobie ze snuciem fantazyjnych opowieści 🙂

Jest kilka alternatywnych wersji tej gry, ale każda z nich moim zdaniem jest obowiązkową propozycją dla osób, które chcą rozwijać swoją wyobraźnie i umiejętność opowiadania. Świetna sprawa dla studentów dziennikarstwa.

Grę możecie kupić w sklepie sklep.alexander.com.pl, w cenie 36zł

KUP: KLIK

You may also like

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *