#zostań w domu i graj w gry planszowe

Cześć Kochani,

Akcja #zostańwdomu bardzo mi się podoba. Oczywiście nie mam tu na myśli sytuacji jaka panuje na świecie. Chodzi mi tylko i wyłącznie o ten wyjątkowy czas, który mogę spędzać w towarzystwie męża i dwóch psów. Robimy razem mnóstwo rzeczy, a jedną z naszych ulubionych rozrywek jest poznawanie kolejnych gier od

Dziś pokażę Wam grę Cztery do wygranej, która jest przeznaczona dla osób 7+,  a można w nią grać tylko we dwie osoby. Dla mnie idealnie!

Świetnie opisana instrukcja, nie pozostawia żadnych niejasności. Pojedyncze elementy są naprawdę wysokiej jakości i przetrwają wiele długich i emocjonujących rozgrywek. Przechodząc jednak do samej gry – dlaczego uważam, że jest warta uwagi?

Jest to gra logiczna, to ten typ gier, które mój mąż lubi najbardziej. Wymaga od nas myślenia strategicznego by ułożyć jak najlepszą kombinacje. Na początku gry wybieramy kolor, który chcemy połączyć w kwartet.

W wariancie klasycznym musimy ułożyć cztery kostki w tym samym kolorze w jednej linii bądź w jednym kwadracie.

W wariancie losowym, nie można iść na łatwiznę jak w przypadku gry klasycznej. To przeciwnik wybiera nam kolor i zmusza nas do rozwiązania najtrudniejsze w danej chwili partii. No bo kto przeciwnikowi wybiera najłatwiejsze ścieżki?

W wariancie czystym układamy losowo kostki, młodszy gracz wybiera kolor dla przeciwnika, a on potem dla nas. Pozostałe kolory zabieramy z planszy i rozpoczyna się nasza rozgrywka. Muszę przyznać, że jest to moim zdaniem najbardziej przyjazny i najłatwiejszy wariant.

Gra jest odpowiednia dla ludzi w każdym wieku – porusza szare komórki i „zmusza” nas do myślenia. Trzy różne warianty gry zapewniają nam niezłą zabawę – nie ma szans na nudę.  To naprawdę idealny pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Rozgrywki są krótkie, dzięki temu jest bardzo dynamicznie. My dodajemy ją do listy naszych ulubionych gier!

Oficjalnie utonę w grach Alexander Toys i całe szczęście, że mam dodatkowy pokój w domu 😂 Do końca kwietnia są promocje:

🧩 40% na grę siódme poty
🧩 20% na prawie wszystkie produkty ( ponad 500 pozycji)

👏👌 https://sklep.alexander.com.pl/ 👇

 

You may also like

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *