Każdy „trener życia” może bić mi brawo. Bo uporałam się z wewnętrznym FUJ i traumą z liceum!

Cześć Kochani,

Czy wiecie, że w śluzie ślimaków znajduje się szereg wyjątkowych substancji, które świetnie wpływają na naszą cerę? Dodatkowo jest to naturalny składnik, który znany jest od lat w kosmetyce. Śluz ślimaków był wykorzystywany już w starożytności, korzystał z niego również ojciec medycyny Hipokrates. A pod koniec XX wieku w Chile, pewien lekarz ponownie postanowił rozsławić ten produkt.

Ojciec wspomnianego lekarza pracował przy hodowli ślimaków – jego ręce były wyjątkowo gładkie, a wszystkie rany goiły się niemal w ciągu jednego dnia. Wtedy właśnie lekarz rozpoczął badania nad wpływem śluzu ślimaków na ludzką skórę. Okazało się, że ta substancja ma zniewalające działanie i została wpisana na międzynarodową listę składników kosmetycznych (INCI).

Śluz ślimaka zawiera alantoinę, elastynę, kwas glikolowy oraz kolagen. Wszystkie te składniki sprawiają, że on doskonale nawilża, ujędrnia i uelastycznia skórę. Co więcej znajdziemy w nim witaminę A, C oraz E, proteiny, mukopolisacharydy, enzymy proteolityczne i kwasy AHA. Śluz ślimaka ma również naturalne antybiotyki, które zwalczają większość bakterii na skórze.

Jeżeli chodzi o moje prywatne odczucia to już samo słowo śluz budzi we mnie niechęć. Ale, jak to powtarzają wszyscy „trenerzy życia” należy wychodzić ze swojej strefy komfortu. No i postanowiłam wyjść i przełamać to wewnętrzne FUJ. Drugie FUJ to sam ślimak. Kiedyś kojarzyły mi się bardzo dobrze i uwielbiałam je brać na ręce. Później Przyjaciółka w liceum zaczęła mi je krok po kroku obrzydzać.

Każdy „trener życia” może bić mi brawo. Bo uporałam się z wewnętrznym FUJ i traumą z liceum. Wzięłam się za kosmetyki z tym oto składnikiem! (SERIO!)

Pierwsza była Lift 4 Skin Maska ze śluzem ślimaka i muszę przyznać, że forma maseczki sprawiła, że mogłam się nawet odprężyć. Śluz ślimaka jest bogatym źródłem naturalnego kolagenu, elastyny, alantoiny oraz witaminy C,które wykazują niezwykłe właściwości regenerujące. Muszę przyznać, że skóra odżyła i stała się promienna.

Zaczęły się pojawiać na mojej twarzy wczesne zmarszczki i postanowiłam im przeciwdziałać od razu. A jako, że byłam wkręcona w temat śluzu ślimaka sięgnęłam po HELIX VITAL CARE Krem odmładzający na dzień z filtratem ze śluzu ślimaka  oraz od razu po wersję na noc HELIX VITAL CARE Krem odmładzający na noc z filtratem ze śluzu ślimaka. Już po kilku dniach zapomniałam, co jest jego głównym składnikiem i myślę, że rzetelnie mogę napisać, że kremy się sprawdziły. Delikatnie złuszczają, odsłaniają młodszą, zdrową warstwę naskórka. Wyrównują koloryt, rozjaśniają przebarwienia.

Kto z Was jest gotowy, aby kupić swoje pierwsze kosmetyki ze śluzem ślimaka? A może używacie go już od dawna?

You may also like

10 komentarzy

  • Ja ze ślimakami jestem oswojona. gdy byłam małą dziewczynką wujek dla żartu wmówił mi, że jak nazbieram pełen słoik ślimaków i wleję im wodę, postawię na tydzień w cieniu to będą z nich ludzie, piszę dosłownie jak on stwierdził a że byłam mała uwierzyłam mu i codziennie zaglądałam do moich ślimaków. Snułam plany że Ci ludzie będą przenosić mój gdzie tylko zechcę. Niestety szybko się zorientowałam, że wujek blefował. Byłam wściekła na swojego wujka. Ten głupi żart pamiętam do dziś ale ślimaki lubię.

    • O matko! Trochę umarłam ze śmiechu, a trochę szkoda tych biednych ślimaczków. Żart jednak na pewno zapisał się na kartach Twojej rodziny. Dużo zdrówka dla Ciebie!

  • A ja przywiozłam sobie ślimaki z gór, od wujka. Właśnie takie, jak na Twojej fotografii. Byłam dzieckiem i garnęłam się do wszystkiego, co żyje. Niestety, ślimaki notorycznie wyłaziły mi ze słoika, więc wykoncypowałam, że im się nie podoba takie lokum i trzeba je wywieźć tam, gdzie ich miejsce 😉

  • A ja przywiozłam kiedyś z wycieczki rowerowej dwa małe ślimaki tzw, Wstężyki, i wpuściłam do swojego ogrodu, Są do dziś i bardzo się rozmnożyły. Sa cudne i nieszkodliwe. Mają przepiekną, kolorową skorupke są ozdobą ogrodu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *