Jakie znaczenie ma woda w kosmetykach?


Woda jest podstawowym składnikiem każdego kosmetyku i pełni w nim bardzo ważną rolę. Jeżeli przyjrzymy się etykiecie szamponu lub odżywki do włosów to okazuje się, że woda jest zawsze na pierwszym miejscu, co oznacza, że jest jej najwięcej w składzie danego produktu.
Jeżeli więc w kosmetykach, które na co dzień używamy woda stanowi największy udział w ich składzie, to w szczególny sposób powinniśmy zwracać uwagę na to jakiej jest jakości i jakie posiada właściwości. Zwróćmy uwagę, że inne składniki występujące po wodzie są dodane do produktu w znacznie mniejszej ilości, co sprawia, że nie są one tak istotne.
Najważniejsza jest jakość
Składniki wykorzystywane w produkcji kosmetyków powinny mieć najwyższą jakość i to dotyczy każdego składnika, a w szczególności tego którego jest najwięcej –  wody.
Woda dobrej jakości powinna mieć pochodzenie mineralne i spełniać najwyższe wymagania. Z tym wiąże się fakt, iż producent powinien  dbać o odpowiednie badania pod kątem czystości mikrobiologicznej i chemicznej wody, którą wykorzystuje w produkcji swoich kosmetyków. Spełnienie tych wymagań powoduje, że dobrej jakości woda stosowana w kosmetykach nie należy do najtańszych surowców.

Funkcja wody w kosmetyce
W szamponach i odżywkach do włosów, woda pełni rolę substancji rozpuszczającej. Ma wpływ na konsystencje produktu oraz jest nośnikiem aktywnych substancji. Odpowiedniej jakości woda, posiadająca cenne dla organizmu minerały pełni również funkcję składnika aktywnego.

Polodowcowa alpejska woda glacjalna w kosmetykach SWISS IMAGE
Alpejska woda glacjalna zwiera bogactwo minerałów, ma wyjątkowe właściwości i jakość. Pozyskiwana jest w sposób naturalny w wysokich partiach alpejskich gór. Alpejska woda glacjalna opóźnia procesy starzenia się naszych komórek i dlatego nasza skóra i włosy, czują się młode i zdrowe. Jest to spowodowane tym, że alpejska woda glacjalna ma taką samą strukturę jak woda znajdująca się w naszym organizmie, w naszych tkankach oraz komórkach, dzięki czemu jest dobrze przyswajalna. Dlatego też struktura alpejskiej wody glacjalnej pozwala wnikać głęboko w skórę i włosy, dzięki czemu skutecznie transportuje w głąb komórek wszelkie składniki odżywcze i aktywne. Struktura alpejskiej wody glacjalnej umożliwia również wypłukiwanie martwych komórek, co jest wspaniałą profilaktyką przeciw różnym dolegliwościom skóry głowy i włosów.

Zalety alpejskiej wody glacjalnej:

  • polepszenie zdolności przenoszenia tlenu i substancji odżywczych oraz aktywnych do komórek oraz usuwanie substancji odpadowych z komórek
  • polepszenie wchłaniania składników odżywczych i aktywnych
  • zwiększenie odporności układu immunologicznego
  • polepszanie hydratacji, czyli otaczania substancji przez molekuły wody i przez to lepsze rozpuszczanie i wchłanianie tych substancji do organizmu
  • przeciwdziałanie wysuszaniu skóry, łuszczycy, powstawaniu zmarszczek.


Jak wybrać naturalny produkt do pielęgnacji włosów  SWISS IMAGE?

  1. Dobierz szampon do stanu skóry głowy (dokładnie przeczytaj informacje na etykiecie szamponu, zapoznaj się z jego składem i zdecyduj czy działanie danego szamponu odpowiada potrzebom Twojej skóry).
  2. Podczas mycia głowy nie zrażaj się niskim poziomem pienienia się szamponu ( produkty SWISS IMAGE nie zawierają chemicznych środków pieniących, zwiększających ilość piany podczas mycia).
  3. Profesjonaliści określają stan włosów po umyciu szamponem SWISS IMAGE jako „tępe” co oznacza, że są idealnie przygotowane do nałożenia odżywki .
  4. Najlepszy efekt uzyskuje się używając szamponu i odżywki ponieważ po umyciu włosów szamponem SWISS IMAGE, łuska włosa jest maksymalnie otwarta, co powoduje, że włosy są szorstkie, tępe i gotowe do pełnej absorpcji czynników aktywnych, pielęgnacyjnych, odżywczych, nawilżających zawartych w odżywce.
  5. Odżywkę dobierz do stanu kondycji włosów (dokładnie przeczytaj informacje na etykiecie odżywki, zapoznaj się z jej składem i zdecyduj czy działanie odżywki odpowiada potrzebom Twoich włosów).


Ciekawostka:
Jeżeli chcesz uzyskać więcej piany podczas mycia włosów  szamponem SWISS IMAGE dodaj więcej wody, a nie samego produktu.
Ważne:
Odżywkę do włosów zawsze nakładaj na lekko osuszone włosy (osuszone włosy lepiej wchłaniają odżywkę) a potem należy spłukać odżywkę.

You may also like

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *