Zadbaj o swoją kondycję w Poznaniu


Najmodniejsza odzież fitness, sprzęt i akcesoria, pokazowe treningi oraz spotkania osób mających bzika na punkcie ćwiczeń. W Poznaniu, w dniach 12-14 maja odbędą się targi FIT-EXPO 2017 i jak zawsze przyciągną fanów zdrowego stylu życia oraz profesjonalistów.

FIT-EXPO fitness & sport park cieszą się cały czas popularnością wśród zwiedzających, bo moda  na zgrabną sylwetkę i zdrową dietę ciągle trwa. Wszystko wskazuje, że ta trend nie minie, a grono miłośników będzie cały czas rosnąć. Poznańskie targi będą więc prawdziwą ucztą dla fitnessmaniaków. Znajdą tam wszystko, od A do Z, co jest potrzebne do uprawniania ćwiczeń: sprzęt i akcesoria fitness, odzież, suplementy diety, fit-ciastka, aplikacje i wydawnictwa.

Rok temu na FIT-EXPO firma TANITA medkolsulting zbierała dane i opracowała średnie statystyki zwiedzających. Średnia wartość wskaźnika BMI wyniosła odpowiednio 21 oraz 25 dla kobiet i mężczyzn, a zawartość tkanki tłuszczowej kształtowała się na poziomie 18% dla średniej wieku 30 lat. Świadczy to o dobrej formie uczestników targów.  W tej edycji również będzie okazja do bezpłatnego sprawdzenia, w której grupie się znajdziemy.

Infografika: Tanita Medkonsulting

W maju poznamy najświeższe trendy odzieży fitness. Nie zabraknie legginsów w kolorowe printy, wymyślnych t-shirtów, które nie tylko zdobią, ale ułatwiają odprowadzanie potu, oddychają i przede wszystkim wytrzymują wiele prań. Choć zgrabna sylwetka wiąże się z treningami i wieloma wyrzeczeniami, na szczęście są już łakocie, które posłodzą nasze życie i nie zrujnują przy tym ciężkiej pracy. W ubiegłym roku na FIT-EXPO fit-ciastka były jedną z najbardziej pożądanych produktów na targach i szybko poznikały ze stoisk. Dlatego w tym roku producenci solidnie przygotowali się do targów i na pewno ich nie zabraknie.
Po raz pierwszy w 12-letniej historii targów odbędą się tutaj zawody Polish Pole Sport Championships! Najlepsi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w niedzielę (14 maja), a zwycięzcy będą reprezentować Polskę na European Championship of Air Power Athletics 2017 oraz World Championship Air Power Athletics. Pokazy konkursowe zostaną zaprezentowane przez uczestników w 6 kategoriach. Na scenie zobaczymy 65 zawodniczek, a wśród nich będzie 3 mężczyzn. Oprócz zapierających dech w piersi niesamowitych występów, scena zapłonie również dzięki prowadzącym event: Kasi Bigos – zawodniczce pole dance, trenerce fitness, dziennikarkce i m.in. mistrzyni Europy w Pole Sport oraz Anne-Marie Kot – wielokrotnej mistrzyni Świata Pole Sport oraz uczestniczce programów telewizyjnych takich jak Mam Talent, Supertalent, Ninja Warrior.
Aktywnie365
Po pomiarach, przymierzaniu nowych strojów i degustacjach fit posiłków przyjdzie czas na trening, a właściwie na maraton fitness. Wybór miejsc do ćwiczeń będzie ogromny. Przez trzy dni potrenujemy na Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar. W tym roku aż 19 szkół fitness tworzy program wydarzenia. Do wyboru będzie 13 stref: 4 strefy AEROBIC & FITNESS, 3 strefy BODY & MIND, 3 strefy TRENERA PERSONALNEGO, 3 strefy WYKŁADOWE. Łącznie odbędzie się około 200 lekcji i wykładów. Konwencja będzie źródłem wiedzy, trendów oraz nowym spojrzeniem na treningi grupowe oraz indywidualne (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne).
Jeśli pokochaliśmy trampoliny, w sobotę, 13 maja na FIT-EXPO poskaczemy wraz z innymi podczas Akademii PowerJump! Do przejścia będą trzy poziomy trudności: PowerJump basic, PowerJump soft oraz PowerJump strong. Taki trening grupowy poprawi nastrój i doda jeszcze więcej energii (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne).
To nie jedyna okazja do aktywnego dołączenia do wydarzenia. Stoiska wystawców będą profesjonalnie wyposażonymi salami fitness i siłowniami, a na nich odbędą się bezpłatne zajęcia pokazowe, w tym m.in. maraton spinningu, ćwiczenia TRX, czyli z obciążeniem własnego ciała, czy popularnego ostatnio rolowania.

FIT EXPO to także wydarzenie biznesowe, gdzie wszyscy liderzy branży fitness obecni w Polsce zaprezentują najnowsze rozwiązania dla tego segmentu rynku. Właśnie dlatego wśród zwiedzających będą też menedżerowie, właściciele klubów fitness, siłowni, stref fitness w hotelach czy ośrodkach SPA. Na targach FIT-EXPO nowości sprzętowe, jakie niedługo pojawią się w klubach fitness. Dla tej grupy odbiorców przygotowano poza tym Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje. Oprócz wymiany doświadczeń, uczestnicy poznają tematy, które usprawnią prowadzenie klubów fitness.
Więcej informacji o targach znajdziemy na stronie www.fitness.mtp.pl

Tekst: Zespół FIT EXPO

You may also like

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *