Szminka jest protestem przeciw niedoskonałości bytu.


Cześć Kochani,

Wciąż zastanawiam się jak to mój mąż robił z tymi śmieciami.  (Dla niewtajemniczonych poprzednia notka KLIK) Nigdy też nie sądziłam, że niemal przez siedemnaście dni będę myśleć o odpadkach, które sama produkuję. Jako, że dowiedziałam się już, że śmieci nie wynoszą się same, z pewną dozą łatwości radzę sobie z tym tematem. Kupiłam nawet malutkie worki na śmieci – bo sama naprawdę niewiele produkuję. Wczoraj wieczorem zawiązałam swój woreczek i wystawiłam go za drzwi mieszkania (mieszkam w ogromnym bloku ze skandalicznie dużą ilością mieszkań). Pomyślałam sobie, że rano bez problemu będę mogła je wyrzucić. A jako, że śmieci nie wydzielały, żadnego specyficznego zapachu bez wyrzutów sumienia je tam pozostawiłam. I od razu uprzedzam Wasze pytania – nikomu, naprawdę te śmieci nie wchodziły w paradę. Tak czy inaczej; wstaję rano, spóźniona jak zwykle, w pośpiechu wykonuję makijaż, czeszę włosy, chwytam za płaszcz, wychodzę z domu i moje śmieci rozkopane pod moimi drzwiami… Mężu, wracaj!

Tak naprawdę przyszłam tutaj dzisiaj, aby opowiedzieć Wam o pewnych mazidłach, a nie o śmieciach (jednak poranna frustracja wygrała):

Sklep Delia CosmeticsPomadka matowa trwała, płynna 5ml DELIA COSMETICS, cena 15,90,-

Chyba każda kobieta uwielbia malować usta i nawet jeśli nie robi tego codziennie, to po nałożeniu szminki czuje się wyjątkowo. Nie wiem jak to się dzieje, ale te kilka kolorowych pociągnięć sprawia, że czujemy się zmysłowe, pewne siebie i atrakcyjne. Jednak ten optymizm szybko gaśnie, szczególnie, gdy pomadka się rozmazuje, „zjada”, szczypie, albo przemieszcza się w stronę zębów. I możemy sobie mydlić oczy, ale bądźmy szczerzy: o dobre mazidło ciężko! Jakie są te pomadki?

Przede wszystkim, aby dobrze w nich wyglądać, nasze usta muszą być bardzo zadbane. Matowe pomadki bezlitośnie podkreślą każdą suchą skórkę. Dlatego dzień przed wielkim wyjściem polecam peeling do ust i grubą warstwę balsamu. Wtedy wszystko powinno wyglądać zjawiskowo.

Pomadki są bardzo ekonomiczne – najlepiej wygląda tylko jedna warstwa. Większa ilość mazidła sprawia, że na naszych ustach pojawia się „skorupa”, która nie jest efektowna, ani trwała. Już jedno pociągnięcie sprawia, że usta wyglądają na wykończone.

Po pomalowaniu –  najpierw mamy efekt błysku, dopiero po kilkunastu minutach usta są matowe i nie pozostawiają śladów na szklankach. Po wyschnięciu bardzo ciężko ją rozmazać – trwałość jest bardzo dobra, na co najmniej kilka godzin. Podczas posiłku nie zjada się do zera, ale wymaga poprawek. (Chyba, że to ja tak łapczywie jem) 🙂

To zdecydowanie pomadki, które gnają razem z nami – nie ma potrzeby zbyt często ich poprawiać, czy nerwowo sprawdzać czy wszystko jest okej – jest okej. Ja osobiście cenie je za małą pojemność, nie zajmują wiele miejsca w kosmetyczne i są idealne, aby wrzucić je do małej kopertówki.

Mimo, że pomadki są trwałe to demakijaż nie jest bardzo trudny (jak w przypadku innych tintów), wystarczy podstawowy płyn do pielęgnacji. Żadnego zbędnego szorowania. Po długim stosowaniu pomadki nie wysuszają ust.

Zapewnienia producenta:

Matowa, trwałą płynna pomadka do ust, to najnowsze osiągnięcie technologiczne w makijażu Delia Cosmetics. Kolekcja zawiera 6 głębokich kolorów oznaczonych imionami popularnych gwiazd filmowych.Cechy Liquid Lipstic Matt&Long lasting gwarantowany efekt matowy trwałość do kilku godzin nie odbija się na szklankach, kieliszkach, kubkach receptura jest wykonana z nowoczesnych polimerów, które nie wysuszają ust przyjemnie pachnie. Pomadki są skierowane do kobiet, które lubią pomadki, używają ich na co dzień lub na wyjście i chcą mieć ją jak najdłużej na ustach bez domalowania – nie jest to błyszczyk.
Jak używać: Nie używaj pomadki matowej na zniszczone usta (to nie jest pomadka pielęgnacyjna). Przed pokryciem ust kolorem należy obrysować oczekiwany kształt ust konturówką lub zwężoną częścią aplikatora, wtedy otrzymamy najlepszy efekt wizualny. Następnie pokryj obie części ust jedną warstwą koloru. Zbyt gruba warstwa może nie dać satysfakcjonującego efektu i trwałości. Po nałożeniu nie łącz ust w celu wyrównania koloru. Nie ma takiej potrzeby.


Zapomniałam napisać o konsystencji, nie jest to typowa pomadka, ani typowy błyszczyk. Konsystencja jest pół płynna, z łatwością aplikuje się ją na usta. Co do zapachu – jest bardzo przyjemny, zdecydowanie kobiecy.
A tak wygląda pomadka po przetarciu ręcznikiem papierowym:

Świetna jakość, co? 🙂

You may also like

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *