Jak wybrać wygodną i łatwą do utrzymania w czystości matę lub legowisko dla psa?

pies

Każdy czworonóg, aby poczuć się swobodnie w naszym domu, potrzebuje odpowiednio przygotowanego miejsca do wypoczynku. Z pewnością ani polar, ani szmatka do takich nie należą. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są specjalne maty i legowiska dla psów, które są produkowane z myślą o wygodzie naszych pupili. Jakimi kryteriami warto się kierować, wybierając matę lub legowisko dla psa? O tym piszemy poniżej.

Idealne legowisko dla psa – 5 kluczowych kryteriów

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie maty czy legowiska dla psa, weźmy pod uwagę kilka czynników, które ułatwią nam wybór najbardziej odpowiedniego rozwiązania.

Wielkość. Mata lub legowisko powinny być dobrze dopasowane do gabarytów naszego psa. Najlepszym sposobem na dokonanie trafnego wyboru jest po prostu zmierzenie zwierzęcia.

Miłe i przyjemne w dotyku. Skóra psa jest bardzo delikatna, wbrew pozorom delikatniejsza nawet od skóry ludzkiej. Unikajmy więc produktów ze zbędnymi ozdobami, które mogą być przyczyną bolesnych otarć.

Wytrzymałe. Psie pazury mogą niejednokrotnie wystawić na próbę materiał, z którego wykonana jest mata. Przed zakupem sprawdźmy więc jakość szwów oraz grubość materiału. Warto zainwestować w solidny produkt, by nie uległ szybko zniszczeniu.

Łatwe do utrzymania w czystości. Rzeczą naturalną jest to, że w legowisku będą się gromadzić kurz, sierść oraz zarazki. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem są te maty i legowiska dla psa, które można łatwo i szybko wyczyścić, a nawet wyprać w pralce bez obaw o przypadkowe zniszczenie.

Dobrze dopasowane do miejsca, w którym będzie się znajdować. Zastanawiając się nad wyborem maty czy legowiska, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziemy je wykorzystywać tylko w domu, czy raczej chcemy je również zabierać do ogrodu, czy samochodu. Jeśli szukamy maty uniwersalnej to zwróćmy uwagę na to, czy jest wodoodporna.

Gdzie znaleźć idealną matę lub legowisko dla psa?

Jeśli zależy nam na zakupie produktu wysokiej jakości w przystępnej cenie to zdecydowanie warto wybrać matę lub legowisko dla psa firmy Top Haus, polskiego producenta tekstyliów domowych.

Oferowane legowiska składają się z miękkich wkładów oraz wodoszczelnych pokrowców. Są to produkty wygodne, a ponadto łatwe do utrzymania w czystości. Co więcej, legowiska firmy Top Haus są dostępne w kolorze zielonym, grafitowym, brązowym czy popielatym. Dzięki temu można je odpowiednio dopasować do kolorystyki pomieszczenia, w którym będą się znajdować. Wysokiej jakości materiał to z kolei gwarancja wytrzymałości oraz odporności produktu na zarysowania. Legowiska dla psa firmy Top Haus to produkty uniwersalne, które można wykorzystać nie tylko w domu, ale także w ogrodzie, czy zabrać do samochodu, jeśli pies podróżuje razem z nami.

Drugim wariantem jest ciepła i miła w dotyku mata dla psa, składająca się z wypełnionej puszystą włókniną kołderki oraz pokrowca wykonanego z tkaniny poliestrowej podklejonej warstwą poliuretanu o właściwościach paroprzepuszczalnych. To również produkt wysokiej jakości, a przy tym dostępny w bardzo przystępnej cenie.

Miejsce na legowisko

Najważniejsza zasada, która powinna nam przyświecać to ta, że legowisko powinno się znaleźć w miejscu, gdzie pies będzie chciał się układać. Wskazany obszar powinien mu się kojarzyć z czymś przyjemnym, a nie tym, gdzie jest zmuszony przebywać za karę. W żadnym wypadku nie umieszczajmy maty ani legowiska w miejscach narażonych na zmiany temperatury jak okno czy kaloryfer, ani w tych o dużym natężeniu światła czy hałasu. Taka lokalizacja może sprawić, że nasz pupil będzie okazywać rozdrażnienie.

Pamiętajmy także o tym, że legowisko dla psa, podobnie jak mata to prywatne terytorium zwierzęcia. Kiedy odpoczywa, nie powinniśmy go karcić ani karmić.

Czyszczenie psiego legowiska

Bez względu na to, czy wybierzemy dla naszego psa matę, czy legowisko to musimy być przygotowani na regularne czyszczenie produktu, minimum raz w tygodniu. Oprócz odkurzania, które pozwoli pozbyć się sierści, pamiętajmy także o praniu pokrowca, gdyż z czasem zaczną się w nim gromadzić roztocza i zarazki. Decydując się na zakup maty lub legowiska dla psa warto wybrać od razu dwie sztuki, by pies nie pozostał bez swojego miejsca na odpoczynek, gdy będziemy prać lub czyścić produkt.

Psie legowisko potrzebne od zaraz

Odpowiednio przygotowane miejsce na wypoczynek jest w równym stopniu ważne co dostarczenie naszemu pupilowi jedzenia czy zabawek. Dobrej jakości mata lub legowisko to niedroga inwestycja przynosząca korzyści zarówno psu, jak i nam – ich właścicielom. Jeśli pies je zaakceptuje, to możemy być pewni, że znacznie łatwiej będzie nam utrzymać w domu ład i porządek.

Maty i legowiska dla psa w różnych kolorach, a także wiele innych praktycznych tekstyliów domowych można znaleźć na stronie: http://www.tophaus.pl/

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *