Co zrobić, aby wyjątkowy zapach świecy został z nami jak najdłużej?

WWW

poradnik1

Nowo zakupioną świece rozpakuj z folii i ustaw w pozycji pionowej na podstawce do świec, pamiętaj, aby podstawka znajdowała się  na stabilnej powierzchni. Przed każdym zapaleniem przytnij knot do wysokości 1 centymetra, dzięki temu nasza świeca będzie paliła się regularnym płomieniem – bez kopcenia, a roztopiona masa będzie intensywnie pachniała (w przypadku świec zapachowych). Przy ponownym zapaleniu należy odciąć krawędź świecy do wysokości 1 cm (dotyczy świecy typu walec).

poradnik2Nigdy nie zostawiaj palącej się świecy bez kontroli, zawsze pal świece w zasięgu wzroku. Podczas palenia świec zawsze utrzymuj roztopioną powierzchnię masy czystą od zapałek i innych zabrudzeń aby uniknąć zakłóceń prawidłowego procesu spalania. Nigdy nie przenoś palącej się świecy i nie umieszczaj jej w przeciągu. Używając świecy musimy również mieć na uwadze miejsce jej zapalenia. W przypadku, gdy palimy kilka świec na raz, odstęp między nimi powinien wynosić min. 10 cm. Świeca powinna być palona z dala od dostępu dzieci i zwierząt oraz materiałów łatwopalnych. Nie umieszczaj świecy w pobliżu źródła ciepła.

poradnik3Najlepszym sposobem da zgaszenia świecy jest przeznaczony do tego wygaszacz. Nigdy nie używaj płynu do gaszenia świecy.

poradnik4

bispol-logo

Poradnik przygotowany wraz z firmą http://www.bispol.pl/

You may also like

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *