Dom jest tam, gdzie trzymasz ulubione kosmetyki.

64e2494d7cf923f5c66dfd30e74117d9
Cześć Kochani,

Zdecydowanie nie lubię poranków, którym towarzyszy budzik. Po prostu rozsierdza mnie ten przymus wstawania o określonej godzinie. Nie wkurza mnie cel dla którego muszę wstać punktualnie tylko ten moment wybudzenia ze snu przez dzwonienie budzika. Dlatego sam budzik ustawiam najpóźniej jak się da i nigdy nie ustawiam drzemki – byłam w szoku, że mój (wtedy jeszcze) chłopak ustawia przynajmniej trzy drzemki przed budzikiem właściwym. Jak to można sobie robić? Czy to jest znęcanie się nad sobą samym? Co jest przyjemnego w nieustannym dzwonieniu budzika? Tak czy inaczej – poranki mam przećwiczone do perfekcji, a na każdą poranną czynność mam określoną ilość minut i żadnych wypadków nie przewiduję. Podziwiam ludzi, którzy wstają godzinę czy półtorej godziny przed planowanym wyjściem z domu, żeby się odpowiednio przygotować. U mnie nie ma miejsca na niezaplanowany oddech – raz w tygodniu wieszam na wieszaki zestawy ubrań do pracy, rano wyciągam dowolny i w niego wskakuję. Włosy czeszę kilka minut, a kosmetyki do porannego makijażu są ustawione w rządku i mechanicznie po nie sięgam. Śniadanie szykuję sobie wieczorem i rano wrzucam je do torebki. I tyle. Absolutnie nic więcej nie dzieje się u mnie o poranku – wstaję trzydzieści minut przed planowanym wyjściem z domu.

A dzisiaj trochę o wieczornych przyjemnościach…

Naturalne maski peel-off

DSCN3128

O mojej miłości do maseczek czytaliście już chyba setki razy i nic, kompletnie nic się w tym temacie nie zmieniło. Absolutnie uwielbiam wieczorny relaks „z czymś” na twarzy. Od dłuższego już czasu wnikliwie czytam składy tego, co aplikuję sobie na lico, aby uniknąć podrażnień i zapychania porów. Wybieram produkty naturalne o dobrym składzie i nieposzlakowanej opinii. Takie właśnie okazał się i są maseczki Initiale. Kiedy pojawiły się u mnie w domu były dla mnie totalną nowością i jak to z nowościami bywa, musiałam najpierw przeczytać wszystko w sieci na ich temat, aby zaryzykować.

DSCN3135

Zaryzykowałam i zdecydowanie było warto.

Maseczki, które do mnie przyjechały miały za zadanie: odżywić, obudować, rozświetlić i odmłodzić moją cerę (to ostatnie w klimacie zbliżających się urodzin.) Żadna z nich nie zawiera parabenów, chemii czy też pochodnych ropy.

DSCN3133

Na każdej maseczce znajduje się szczegółowa instrukcja użytkowania. Krok po kroku (bez żadnego problemu) można przygotować sobie maseczkę. Najwygodniej maseczki peel-off nakłada się palcami, pamiętajcie, aby je dobrze umyć. Maseczki bardzo szybko zasychają, nie ściągając przy tym w nieprzyjemny sposób skóry. Można swobodnie pić wino i oglądać serial, czyli relaks pełną gębą 🙂

DSCN3136

Usunięcie maseczki nie było już tak proste, ale absolutnie od zawsze mam problem z maseczkami peel-off. Jeszcze nigdy nie odkleiłam jednego płata, najczęściej odrywam po kawałeczku brudząc całą okolicę umywalki. Tym razem jednak po prostu wskoczyłam pod prysznic i całą maseczkę rozpuściłam w ciepłej wodzie. Znacznie mniej sprzątania…

DSCN3148

Żadna z maseczek mnie nie uczuliła i żadna w żaden sposób mi się nie naraziła. Skóra już po pierwszym zabiegu była przyjemna w dotyku i dobrze nawilżona. Zdecydowanie polecam taką odnowę raz na jakiś czas. Co do nawilżenia – spokojnie, nie udało mi się osiągnąć efektu świecenia się.

DSCN3134

Jeżeli chodzi o ilość maseczki to jedna saszetka wystarcza, aby grubą warstwą posmarować dekolt i szyję. Jeśli ktoś woli to może podzielić sobie ją na dwa dni. Pamiętajcie jednak, aby drugą część przechowywać w szczelnym pojemniku – najlepiej zdezynfekowanym.  Druga ważna sprawa – w przypadku takich maseczek trzeba uważać, aby nie zabrudzić sobie włosów – jest później płacz przy usuwaniu szkód 🙁

DSCN3130

Zdecydowanie polecam maseczki do codziennego, domowego SPA. Ich opakowanie sprawia, że wyglądają ekskluzywnie i zdecydowanie lepiej od maseczek saszetkowych dostępnych w drogeriach. To idealny pomysł na prezent dla każdej kosmetycznej maniaczki.

 
 
 

You may also like

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *