Paznokcie i włosy zostały dane człowiekowi, aby miał zawsze stałą i lekką pracę.

Znalezione obrazy dla zapytania PAZNOKCIE CYTATY
Cześć kochani,

Swojego czasu mój sfrustrowany (wtedy jeszcze) chłopak pogarszającą się sytuacją z moimi paznokciami odrzekł: koniec tego. Od dziś masz regularnie chodzić do kosmetyczki i robić sobie paznokcie, nie mogę dłużej tego znieść. Czego nie mógł znieść? Całego stołu, pralki, każdej szafeczki i co drugiego koca umazanego w przeróżnych lakierach do paznokci. Wiecznej wymówki, że nie myję naczyń bo mi lakier odpryśnie oraz mojej manii. Moja mania w okresie rozkwitu doprowadziła do tego, że co wieczór malowałam paznokcie, ponieważ uważałam, że każde odpryśnięcie wygląda bardzo, bardzo źle. Tym samym malując paznokcie wieczorami automatycznie zwalniałam się z robienia herbaty i podawania czegokolwiek – przecież schły mi pazurki. Obecnie Luby zapomniał już o tym horrorze, bo co trzy tygodnie paznokcie robi mi kosmetyczka. Ostatnio jednak bardzo się zdziwił, kiedy wyciągnęłam cały majdanek, aby zrobić sobie paznokcie u stóp. Z pretensją wręcz odrzekł, że myślał, że stopy też robię u kosmetyczki, co więcej kazał mi się przestać wygłupiać i pójść „z tym” do kogoś.  Mną kierował jednak zdrowy rozsądek i troska o rodzinny budżet – postanowiłam sama wykonać hybrydę! Swoją pierwszą!

Zestaw Escala, dostępny w Rossmann

Cena: 249 zł/zestaw, w promocji 199 zł

DSCN3043 — kopia

Jako, że nigdy wcześniej nie robiłam hybryd byłam przerażona – czy dam sobie radę? Czy nic nie popsuje? Czy będą się trzymać? Rozsądek podpowiadał mi, że znam to wszystko na pamięć, przecież obserwuję pracę swojej kosmetyczki już od bardzo dawna. 1Miotały mną skrajne emocje – jednak jak na zbawienie okazało się, że w zestawie jest instrukcja – krok po kroku co należy zrobić, aby pomalować paznokcie, a także co należy zrobić, aby później je zdjąć. I wiecie co? Wyszło mi! Ale, najpierw sami zobaczcie KROK PO KROKU, jak wyglądała moja przygoda:

DSCN3063 Jak zwykle zaczęłam od lenistwa – kąpiel w cieplutkiej wodzie z dodatkiem Fusswohl, recenzja tu: KLIK Do tego lampka wina, jakiś serial w tle i przekonywanie samej siebie, że dam radę 🙂

DSCN3065

Później piłowanie – w zestawie znajdziemy kilka pilniczków, co jest bardzo ważne bo powinniśmy ich używać jednorazowo. Szybko i bez problemu nadałam płytce oczekiwany przeze mnie kształt.

DSCN3068Blokiem polerskim zmatowiłam płytkę paznokcia. Zadanie okazało się bardzo proste! A paznokcie momentalnie nabrały zdrowego wyglądu. Usunęłam ręczniczkiem powstały pył. I zaczęłam czytać, co mam zrobić dalej…

DSCN3072Odsunięcie skórek drewnianym patyczkiem nie było dla mnie nowością i uporałam się z tym błyskawicznie 😉 Zestaw zawiera wiele patyczków.

DSCN3073Przemyłam paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem i czekałam cierpliwie, aż wyschną, około 30 sekund. Waciki bezpyłowe również dostępne są w zestawie.

DSCN3081Primer był najtrudniejszym krokiem. Należy go nałożyć tak, aby nie zalać skórek. Pomocne będzie nakładanie go punktowo; od wolnego brzegu paznokcia kierując się w stronę wału.

DSCN3084Później nałożyłam cienką warstwę bazy.

DSCN3085I całość utwardziłam w lampie LED.

DSCN3088No i czas na najlepsze! Lakier – obecnie dostępny jest tylko czerwony. W styczniu wejdą nowe kolory. Jak dla mnie czerwień to kolor idealny i absolutnie go kocham, więc zdecydowanie nie mam powodu do narzekania. Lakier nakładało się bardzo wygodnie i bardzo szybko. Pierwszą warstwę utwardziłam w lampie. Później pomalowałam paznokcie drugi raz i znowu włożyłam je pod lampę.

DSCN3092Na koniec zostało mi już tylko nałożenie preparatu z buteleczki TOP. I znowu do lampy 🙂 Gotowe pazurki przemyłam clenarem i już… 🙂

DSCN3120

Pierwszy pedicure hybrydowy zajął mi około czterdzieści minut i już ponad tydzień noszę go na stopach. Nie ma żadnych „śladów użytkowania”. Paznokcie cały czas wyglądają jakbym je właśnie pomalowała.  Jestem bardzo zadowolona. To ogromna wygoda. Zresztą… już chyba nigdy nie pójdę do kosmetyczki na pedicure całkiem nieźle sobie poradziłam, a każdy kolejny raz na pewno będzie prostszy i bardziej mechaniczny. Co więcej – może kiedyś się skuszę, aby zrobić paznokcie koleżance? 🙂

Ogromnie Was zachęcam do kupna tego zestawu, być może na Mikołajki albo pod choinkę? 🙂 Wszystko jest tak proste i intuicyjne, że po prostu warto!

A tak wygląda zestaw do ściągania hybrydy, to jeszcze przede mną 🙂

DSCN3051

You may also like

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *