DESIGN W MIESZKANIU: Obrusy i zasłony z plastikowych butelek

ReTex-zdjęcie-aranżacyjne-2-630x420

Recykling nie tylko pomaga chronić środowisko, ale też – tworzyć unikalne produkty. Te właśnie założenia sprawiły, że polska firma postanowiła zaprojektować tkaninę stworzoną z przędz poliestrowych pochodzących z… recyklingu! Jest to nowe w Polsce rozwiązanie.

haft-stoisko

Materiał został wykonany z przędz, które pozyskano w procesie wtórnego przetworzenia butelek plastikowych. Dzięki temu otrzymał on międzynarodowy certyfikat Repreve. Oznacza to, że tkanina składa się z min. 30 proc. z przekształconych butelek PET. Warto również zaznaczyć, że uzyskaną przędzę cechuje wysoka jakość i wytrzymałość.  W wyniku procesu polegającego na uzyskaniu regranulatu z rozdrobnionego tworzywa i następnie stopieniu go i uformowaniu z niego włókien, z których produkowana jest przędza uzyskuje się surowiec, który nie odbiega od wykonanego z nowych włókien.

HaftSkąd pomysł na taką tkaninę?

Możliwość wykonania czegoś niezwykłego, a przy tym wspierającego ochronę środowiska to szansa, której nie mogliśmy nie wykorzystać. Nasza oferta tkanin butelkowych będzie się stale poszerzać, tak by trafić w gusta każdego klienta – dodaje Magdalena Tomaszewska, ekspert firmy Haft.

Innowacyjna tkanina jest dostępna w 21 deseniach. Kolorystyka inspirowana barwami natury sprawia, że idealnie dopasowuje się do każdego wnętrza. Można z niej wykonać, m.in. poszewki na poduszki, narzuty czy zasłony. To niebanalne uzupełnienie wnętrz urządzonych w minimalistycznym i nowoczesnym stylu. Dzięki tkaninie klasyczne przestrzenie zyskają blasku. A wszystko to jest dodatkowo uzasadnione ekologicznym i odpowiedzialnym wyborem.

47347-ReTex_HAFT

You may also like

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *