Sprzątanie – sztuka upychania bałaganu tak, aby przestał być widoczny.


Cześć Kochani,

Wczoraj okazało się, że nie tylko ja rozmyślam na temat sprzątania. Mój facet może wysprzątać wszystko – umyć okna, wyprać narożnik, wypastować podłogi – może nawet czyścić sztućce. Ja też mogę to zrobić, ale od samego początku obowiązkami dzielimy się na pół (i to wszystkimi). Tak czy inaczej mój facet sprząta zazwyczaj dłużej ode mnie, więc wydawałoby się, że dokładniej… Ale, czy każdy facet sprząta w zasadzie dobrze, ale zawsze jest coś do poprawienia i ta myśl w kobiecej głowie: Ja to bym zrobiła lepiej, ale niech już będzie…Czym to jest spowodowane? Czy mężczyźni mają inaczej zaprogramowany mózg na dostrzeganie brudu? Jakieś pomysły?

Pozostając w temacie domowych obowiązków, dzisiaj przedstawię Wam dwa WYJĄTKOWE środki do czyszczenia:


DSCN2446

Mój facet to alergik, nadworny kaszlacz, chrypkacz i samodusiciel. Natomiast ja mam hopla na punkcie kocyków, misiów, totalnie niepraktycznych dekoracji, poduszek i poduszeczek i generalnie wszystkiego, co ciężko wyprać i w zasadzie zbiera tylko kurz. Ale, jako, że związek to sztuka kompromisów: to kompromis właściwie przyszedł do mnie sam: Acarix!

DSCN2449

Cóż to takiego?

Preparat wykazuje dwukierunkowe działanie. Zmniejsza objawy alergii roztoczowej poprzez denaturację ( utratę aktywności biologicznej) alergenów kałowych roztoczy kurzu domowego, a także alergenów odzwierzęcych. Po zastosowaniu środka następuje zmniejszenie zdolności wiązania przeciwciał Ige alergenem,  w efekcie organizm ludzki nie rozpoznaje alergenu,  co przyczynia się do zmniejszenia reakcji alergicznej. Ponadto po naniesieniu na powierzchnię preparat agreguje, skleja alergeny, które tracą swoją lotność, co zmniejsza wnikanie ich drogą wziewną do organizmu osoby uczulonej. Znaczna poprawa  u osób uczulonych następuje już po drugim dniu od zastosowania preparatu. Preparat działa do 6 miesięcy przy odpowiednim zastosowaniu.

I teraz mi powiedzcie czy jest lepsze rozwiązanie na wyczyszczenie tych cudów, które znajdują się w sypialni niż spryskanie ich Acarix?  Na fotkach poniżej brakuje tylko kocy, materacy i poduszek:

DSCN2436DSCN2438Preparat ma mocny zapach, który mogę porównać po prostu do zapachu czystości 🙂 Zawsze sprzątam przy szeroko otwartych oknach, więc nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia.

Wskazania:
Preparat skuteczny wobec alergenów wziewnych,posiadających komponenty białkowe takie jak: alergeny roztoczy, sierść i naskórek zwierząt domowych.  Wspomaga leczenie alergii wziewnej oraz wyprysku atopowego u osób uczulonych.  Szczególnie wskazany w przypadku:  przewlekłego nieżytu nosa przewlekłego alergicznego nieżytu spojówek, astmy oskrzelowej, zespołu atopowego zapalenia skóry.

A cena myślę tylko zachęca do wypróbowania tego cuda: 39 złotych!

Ale, moi Drodzy jest jeszcze Bioclarex: preparat przeznaczony do odplamiania i czyszczenia.

DSCN2443

A ten totalnie mnie zaskoczył!

Preparat ogólnego przeznaczenia,nadaje się na wszystkie zabrudzenia rozpuszczalne w wodzie.Charakteryzuje się silnym działaniem podobnie jak środki chemiczne,  jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny Szczególnie polecany na plamy po produktach spożywczych, plamy z soków, herbaty, kawy, wina.

Moje ścierki kuchenne wyglądają jak… no tragedia! Zupełnie nie przejmuję się tym, co nimi wycieram: curry, ketchup, rozlana zupa – po prostu chwytam za bawełnianą ścierkę i wycieram. Później ona schnie i rzucam ją do prania. A potem jestem zaskoczona, że one całe w plamach, które nie chcą zejść.

DSCN2448Plan na test miałam bardzo prosty:

popsikałam wszystkie kuchenne ścierki i białe skarpetki preparatem, potarłam, zostawiłam na kilkanaście minut i wrzuciłam do pralki… i wiecie co? Plamy zeszły! Skarpetki nie stały się śnieżnobiałe, ale wyglądały znacznie czyściej niż zazwyczaj.

Naprawdę jestem bardzo zadowolona. Co więcej preparat poradził sobie z plamami na bluzce, którą ją w zasadzie przeznaczyłam na straty – bo z plamą nie poradziły sobie żadne produkty dostępne na rynku, między innymi Vanish, Ace.

Niska cena 19 złotych to kolejny powód, aby każda kobieta posiadała go w swoim zbiorze środków czystości!

Gorąco polecam!

 

You may also like

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *