Gdzie pójść na pierwszy trening? [PROFESJONALNY PORADNIK]

IMG_20150603_234817

Zdrowy tryb życia atakuje nas z każdej strony: nasiona chia, komosa ryżowa, zajęcia ABT, TBC – co to właściwie wszystko znaczy? Dlaczego Ewa Chodakowska i Ania Lewandowska stały się wzorami dla całej masy kobiet? I przede wszystkim jak zacząć swoją przygodę z byciem fit? A także skąd czerpać motywację do pracy na sobą?

W krzyżowy ogień pytań wzięłam Aleksandrę Dul instruktorkę jogi, koordynatorkę fitness pracującą w HES Gym&Fitness we Wrocławiu.

Mam kilka kilogramów za dużo – chciałabym je zrzucić przed  nadejściem lata. Zdecydowałam się na aktywność fizyczną. Tylko nie wiem, na jakie ćwiczenia postawić. Gdzie mogę spotkać się z kimś, kto mi pomoże?

W każdym profesjonalnym klubie sportowym jest wykwalifikowana kadra trenerska i instruktorska, która pomoże podjąć decyzję odnośnie ćwiczeń. Czy woli Pani fitness, czy trening siłowy? Czy lubi Pani zajęcia grupowe, czy może indywidualne? To oni dopierają odpowiedni program w zależności o tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej Pani preferuje. Wszystkie zajęcia, które odbywają się w profesjonalnym klubie są opisane – warto zajrzeć na stronę www lub wziąć wydruk grafiku z klubu. Pierwsze zajęcia dla każdej nowej osoby powinny być nieodpłatne, aby sprawdzić i zobaczyć czy nam odpowiadają. Zawsze przed lub po zajęciach, które Panią interesują, może się Pani spotkać z trenerem czy instruktorem i porozmawiać o specyfice zajęć.

IMG_20150825_222405

A co jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze klubu sportowego? Co powinnam sprawdzić, jako pierwsze?

Przede wszystkim miejsce, czy jest ono dla Pani komfortowe, rodzaj zajęć, ale także instruktor, ponieważ połowa sukcesu, zależy od instruktora i jego charyzmy. Warto zajrzeć na stronę www, fanpage na Facebooku, Instagramie, a także na bloga firmowego.

Jak mogę się upewnić, że trenerzy, którzy prowadzą zajęcia znają się na rzeczy i nie zrobią mi krzywdy?

Każdy z trenerów czy instruktorów pracujących w dobrym klubie posiada odpowiednie szkolenia do prowadzenia powierzonych mu zajęć. Jest przeszkolony i wyspecjalizowany do pracy na siłowni czy sali fitness.

IMG_20150909_224714

Jak mogę sprawdzić czy klub dba o higienę przyrządów do ćwiczeń, pryszniców, podłogi w szatni? Nie chciałabym przy okazji zarazić się jakąś bakterią.

Odwiedzając klub, zobaczy Pani, na jakim poziomie jest dbałość o czystość i higienę, która powinna być podstawą każdego nowoczesnego i rozwijającego się klubu w mieście.

Dlaczego ceny karnetów są tak różne? Co powinien zawierać pakiet podstawowy?

Kwestia wyboru ćwiczeń i rodzaju zajęć, to sprawa indywidualna każdego Klienta. Jedni wybierają tylko karnet na siłownię, inni na fitness, ale są też tacy, którzy korzystają, kiedy tylko mogą, dla takich sportowych zapaleńców, jest karnet open.

Czy klub ponosi odpowiedzialność, jeżeli stanie mi się jakaś krzywda podczas zajęć?

Każda osoba, która bierze udział w zajęciach grupowych czy indywidualnych, robi to na własną odpowiedzialność. Podpisując umowę, jest świadoma ryzyka, jakie się wiąże z kontuzją. Instruktor zawsze skaluje osoby biorące udział w zajęciach, a także dopasowuje poziom ćwiczeń, jeśli uczestnik zajęć będzie wykonywał wszystko zgodnie z poleceniem prowadzącego, nie ma powodów do obaw.

IMG_20151007_154509

Czy jest jeszcze coś, czym powinnam się kierować przy wyborze klubu sportowego?

Po pierwsze – lokalizacja – większość osób wybiera kluby blisko domu, aby nie tracić czasu na dojazdy. Ewentualnie doskonała komunikacja, szybka trasa, czyli nie tracimy czasu na zbędne dojazdy. Po drugie – miejsce, przestronne, zadbane, miejsce, duże komfortowe, sale klimatyzowane, przyjazne dla klubowiczów.Po trzecie – sprzęt. Doskonałej, jakości, dobry i sprawdzony. Nikt nie chce ćwiczyć na starych maszynach.  Po czwarte – instruktorzy, to od nich w połowie zależy powodzenie zajęć i zdobycie zaufania Klientów. Charyzmatyczny instruktor to duma każdego klubu.
W końcu atmosfera, jaka panuje w klubie, która przyciąga i zaraża prawdziwych maniaków – to chyba najcudowniejsza rzecz 🙂

A gdzie mogą czyhać na mnie kruczki i inne często finansowe pułapki?

Zazwyczaj takie rzeczy dzieją się przy podpisywaniu umowy z klubem, wszystko zależy czy jest to klub sieciowy czy prywatny, Należy informować o każdego Klienta o długości trwania umowy, o cenach i kosztach, jakie się z tym wiążą. Klubem, który jest tworzony przez Klienta i dla Klienta, to podstawa!!!

IMG_20151125_094042

Dziękuje za rozmowę.       

Zapraszam do HES Gym & Fitness!      

You may also like

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *