Kiedy ktoś poświęca Ci czas – pamiętaj, że daje Ci coś, czego już nigdy nie odzyska.


Cześć Kochani,

Koleżanka z grupy od pewnego czasu przeprowadza ze mną i moimi bliskimi wywiady (na potrzebę zaliczenia przedmiotu) – w ostatnim stwierdziła, że żyję według zasady: „Albo wszystko albo nic. Każdy sukces opijam na szalonym przyjęciu, a każdą porażkę podkreślam subtelną próbą samobójczą.”

Coś w tym jest. Jest może i sporo. Na pięć miesięcy przed oddaniem pracy licencjackiej totalnie zmieniłam jej tytuł oraz treść. Po napisaniu konspektu, po zebraniu materiału badawczego, a nawet po napisaniu bibliografii na temat „nieetycznej ewangelizacji wizualnej” poczułam się znużona i postanowiłam się poddać…

A kiedy już się poddałam – płakałam narzeczonemu przez kilka dni (naprawdę!), aż ostatecznie rozkleiłam się przy kubku czarnej herbaty u teściowej.  Kiedy już zebrałam odpowiednią uwagę wobec nieszczęścia swojej osoby…  powstałam na nowo i ogłosiłam światu, że zmieniam temat.

Tymczasem o szczotkach do włosów:

DSCN2209

Bo z lokami to jest tak:

– jeśli przez cały dzień nosisz rozpuszczone włosy, a wiatr się nimi zalotnie bawi… to wieczorem możesz mieć pewność, że będą tak splątane, że nie poradzi sobie z nimi nawet najlepsza szczotka, odżywka i olejki razem wzięte. Wtedy jest potrzebny ktoś, kto delikatnie i powoli przy pomocy najlepszej szczotki, odżywki i olejku rozsupła kędziorki.

– jeśli chcesz je rozczesać, gdy już wyschną – to możesz mieć pewność, że będziesz wyglądać jak pudel należący do starszej sąsiadki z bloku.

– jeśli nie będziesz ich rozczesywać codziennie to po kilku dniach możesz mieć pewność, że konieczne będzie ogolenie głowy na łyso.

– jeżeli chcesz je rozczesać to tylko na mokro i później najlepiej zafundować im maskę odżywczą. Tak właśnie wygląda mój standardowy wieczór – codziennie. Dlatego do wyboru szczotki przywiązuje ogromną wagę.

DSCN2204

Ale, od początku:

Chociaż do tej pory byłam ogromną fanką szczotek Tangle Teezer – tak uważam, że tych dwóch produktów po prostu nie powinno się porównywać. Różnią się niemal wszystkim począwszy od designu, kończąc na grubościach oraz rozstawieniu igiełek.

DSCN2213

Przyznam szczerze, że po miesiącu używania szczotek Ikoo – mój Tangle Teezer wylądował w kuble (również ze względu na to, że miał już czasy świetności za sobą.)

Obie wersje są niemal identyczne – różni je jedynie wielkość i kolor. Szczotka podróżna jest mniejsza i posiada „zatyczkę”, która chroni igiełki przed zniszczeniem. Dlatego w dalszej części będę o nich pisać  w liczbie pojedynczej 🙂

DSCN2205

Zanim poznałam szczotkę – poznałam jej opakowanie. Metalowe pudełko, które obecnie służy mi jako pojemniczek na pędzle. Rewelacyjna sprawa! Sam design po prostu idealny. Kupując jeden produkt… możemy jeszcze całkiem przypadkiem zyskać fajny metalowy organizer.

DSCN2211

Sama szczotka przypomina w kształcie myszkę komputerową (albo może tylko mi… w końcu przy laptopie spędzam po dziesięć godzin dziennie.) Bardzo dobrze trzyma się w ręce – co jest szczególnie ważne, gdy rozczesuje włosy na mokro! Zdarzało mi się już, że podczas kąpieli szczotka uciekała poza wannę i pozostawał mi tylko pisk rozpaczy: MIŚ PROSZĘ PRZYJDŹ! Tak czy inaczej: Ikoo nie robi takich numerów 🙂

DSCN2206

Same szczotki są wykonane bardzo porządnie. Wyglądają wspaniale! Są tak błyszczące, że mogą służyć za lusterko. (Swoją drogą – bardzo to przeszkadzało przy wykonaniu dobrych zdjęć.)

Igiełki są bardzo wytrzymałe – nie łamią się i nie zmieniają swojego kształtu. Są twarde – dużo twardsze niż w szczotce Tangle Teezer. Dlatego intensywność masażu głowy przy rozczesywaniu włosów jest znacznie większa. (Dla osób, które są szalenie wrażliwe i wolą się głaskać niż drapać – nie polecam.)

DSCN2219

Szczotka jest porządnie zaokrąglona, dlatego igiełki lepiej przylegają do skalpu.

Ikoo jest leciutka dlatego myślę, że nawet małe dziewczynki dadzą sobie z nią radę. (Jednak jest cięższa od Tangle Teezer.)
DSCN2208
W Rossmannie szczotkę home możecie kupić w cenie 54,99 złotych. KLIK
Moim zdaniem to bardzo dobry i przemyślany produkt. Polecam.

You may also like

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *