Najwcześniejsze objawy ciąży

Każda ciąża jest inna, mimo to większość przebiega według podobnego schematu. Wszystko za sprawą hormonów, które poprzez oddziaływanie na ciało kobiety, przygotowywanie go do nowej roli, jakiej będzie musiało sprostać, sprawia, że przyszła mama doświadcza podobnych objawów ciąży.

Jakie są typowe objawy ciąży?

Kiedy można obserwować najwcześniejsze objawy ciąży?

Choć niektóre kobiety twierdzą, że dokładnie wiedzą, w którym momencie doszło do zapłodnienia, potrafią wskazać, które zbliżenie zakończyło się sukcesem, to jednak większość nie jest tego pewna.

Najwcześniejsze objawy ciąży można obserwować około tydzień po współżyciu, większość kobiet jest w stanie zorientować się, że „coś się dzieje” około 10 dni po seksie, a realne potwierdzenie uzyskuje się około 2 tygodnie po współżyciu, kiedy oczekuje się na miesiączkę, która nie nadchodzi.

Brak miesiączki jest pierwszym poważnym sygnałem, że mogło dojść do zapłodnienia. Zatrzymanie krwawienia miesięcznego (lub tylko niewielkie plamienie) powinno skłonić do wykonania testu ciążowego, a następnie do udania się do ginekologa.

 Jakie są najwcześniejsze objawy ciąży?

  • ból brzucha, kłucie jajnika,
  • częstsze potrzeba oddawania moczu
  • dziwne uczucie – drażliwość, wrażliwość, chwiejność emocjonalna,
  • większa wrażliwość na smaki i zapachy.

Na poniższej grafice przygotowanej przez redaktorów sosrodzice.pl przedstawione są objawy ciąży, których może doświadczać kobieta tuż po zapłodnieniu i w kilkanaście dni później.

objawy_ciazy

You may also like

21 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *