Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.

Cześć Kochani,

Jedyne co mogę powiedzieć o 2015 roku to fakt, że przyniósł wiele zmian i ciągle, niemal codziennie przynosi nowe. Jestem jeszcze w tym wszystkim trochę zagubiona, może lekko przerażona, ale mimo wszystko z podniesioną głową krzyczę: Enjoy!

Przeprowadzka, rozstanie z narzeczonym, problemy w pracy, na uczelni, kiepskie wyniki badań – to trochę dużo jak na miesiąc czasu. Ale, co mi tam! Co mnie nie zabije… to! No właśnie, to co? Wzmocni?

W tym całym prywatnym bałaganie staram się o chwilę dla samej siebie i jedną z nich umilały mi:

1

Ampułki z kwasami owocowymi 10%

DSCN0346Same ampułki nie są dla mnie nowością, natomiast o tych nigdy wcześniej nie słyszałam. Stosowałam je przez aplikacją maseczek hydrożelowych (o których napiszę jeszcze w tej notce).  Z pewnością mogę o nich powiedzieć, że jako delikatny peeling spisały się znakomicie.

Oczyściłam skórę twarzy tonikiem i delikatnie wmasowałam zawartość ampułki w twarz. (Na całe szczęście przy otwieraniu ampułki nie pokaleczyłam sobie dłoni) 🙂 Po pięciu minutach zmyłam wodą. Przez pierwsze trzydzieści sekund czułam nieprzyjemne pieczenie – szybko zniknęło, więc nie panikowałam 🙂

DSCN0342Mam dziwną, trudną i nieogarniętą skórę twarzy, na pewno też suchą – i szczególnie do takiej polecane są te ampułki.

Kwasy AHA mają działanie nawilżające, przenikają przez warstwę rogową naskórka i ją zmiękczają; usuwają przebarwienia i rozjaśniają skórę.

Ja ich używałam w momencie kiedy moja skóra wyglądała fatalnie; wypryski, stany zapalne – stres niczym wymalowany na twarzy. Po zabiegu z ręką na sercu mogę przyznać, że wyglądałam lepiej, znacznie lepiej. Na pewno jak po przespanej nocy i odprężającym spacerze. Aż, chciało mi się pomalować i patrzeć na siebie w lustrze 🙂

DSCN0345Produkt nie ma parabenów – super!

W moim przypadku spisał się świetnie i jestem z niego bardzo zadowolona! 🙂 Gorąco polecam!

Hydrożelowa hialuronowa maska na twarz

DSCN0349Stosowałam ją w wersji cool, na wersję warm zdecydowanie nie miałam ochoty. Chciałam się odprężyć 🙂 Dlatego wyjęłam ją z opakowania i nałożyłam na twarz, a resztę substancji aktywnych nałożyłam pędzelkiem na szyję i dekolt.

No i tutaj to było przyjemnie… delikatny chłód, dwadzieścia minut leżenia pod kocykiem, spokojna muzyka – niemal żyć i nie umierać.  Nic nie spływało, nie piekło, nie uwierało – no było idealnie.

DSCN0355Maska wraz z ampułką zdecydowanie nawilżyła moją twarz (po zabiegach nie mogłam  przestać jej dotykać). Skóra wyglądała znacznie lepiej, a uwierzcie mi, że było z nią bardzo… krytycznie.

W składzie maseczki widnieje kwas hialuronowy, kolagen, gliceryna, elastyna, witamina B3  i olejek różany.

Działania przeciwzmarszczkowego nie zobaczyłam, ale to było logiczne 😉 Mam nadzieję, że za naście lat powiem: było warto używać kosmetyków przeciwzmarszczkowych 🙂

DSCN0348Jestem zadowolona z tego duetu i szczęśliwa, że jeszcze jeden taki komplet mam w szafce! Z pewnością użyję go przez ważnym spotkaniem, a może randką 🙂

Polecam!

You may also like

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *