Stwórz swój własny styl. Niech będzie unikalny dla Ciebie i w końcu identyfikujący Cię dla innych.


Cześć Kochani,

Od kiedy pamiętam postanowienia noworoczne były dla mnie ważne. Przez pozostałe dwanaście miesięcy starałam się ich kurczowo trzymać za rękę – udawało się, przeważnie. W tym roku również postawiłam sobie cele, które muszę osiągnąć, między innymi wymarzona waga 55 kg., prawo jazdy (już tak bardzo upragnione), tatuaż na ramieniu, wizyta w Londynie, Wielkanoc w Bydgoszczy, remont pokoju i przede wszystkim remisja IO. Mam nad czym pracować – życzcie mi powodzenia!

Tymczasem zapraszam Was do mojego ukochanego świata biżuterii:

DSCN0235

Nieraz wspominałam Wam o tym, ze biżuteria ma szczególne miejsce w moim sercu i pokoju. Uwielbiam świecidełka, które mają tak wielką moc – podkreślają strój, wyrażają osobowość, poprawiają nastrój. Są idealnym prezentem dla każdej kobiety – bo każda z nas pragnie się wyrazić. Dlatego nie ograniczam się do jednego stylu, jednego koloru czy trzech błyskotek – dopiero cała ich masa, tak różnorodna i kolorowa pozwala mi na kreowanie indywidualności.

Angielskie słowo ‘jewelry’ pochodzi od francuskiego wyrazu joaillerie oznaczającego szczęście i radość. Z kolei polski wyraz ‘biżuteria’ wywodzi się ze starofrancuskiego „jouel”, a to z kolei od łacińskiego „jocale”, czyli wyrazu oznaczającego „zabawkę”.

DSCN0227

Szczególnie lubuję się w biżuterii hand made. To fascynujące jak długą drogę twórczą (i nie tylko) musiała przejść np. moja bransoletka. Tak było i w przypadku tej od GlamStyl Art. Zmyślnie połączone ze sobą elementy, delikatna, zimowa kolorystyka i motyl. Wieloznaczność tych owadów sprawia, że każdy je lubi i każdy z nas odnajdzie w nich cząstkę siebie i swoich marzeń.

Najdroższą biżuterią zaprojektowaną na potrzeby filmu był naszyjnik noszony przez Nicole Kidman w filmie Moulin Rouge. Naszyjnik autorstwa Stefano Canturi został wykonany z 1.308 diamentów i kosztował 1mln dolarów.

naszyjnik

DSCN0230Całość wykonana jest z wielką precyzją i dbałością o jakość – mimo ściągania, zakładania po setki razy – każdy element ma się dobrze. A zawieszki mają delikatne brzegi, które nie zaciągają rajstop.

Najcięższa perła jaką kiedykolwiek znaleziono ważyła 6,37kg i została sprzedana w 1999 roku za skromną sumę 40 mln dolarów.

DSCN0241

Lubię ją i zdecydowanie będę wracać do pracowni GlamStyl Art. Znajdziecie tam biżuterie na każdą okazję, świetnie wykonaną i pięknie się prezentującą.

APEL DO PANÓW: Pamiętajcie, że Walentynki i Dzień Kobiet zbliżają się WIELKIMI KROKAMI! Czas pomyśleć o jakimś pięknym prezencie.

Wartość kolekcji biżuterii królowej Elżbiety szacuje się na 57 milionów dolarów i jest przechowywana w specjalnym pokoju w pałacu Buckhingam o wielkości…lodowiska

DSCN0231

GORĄCO POLECAM!

You may also like

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *