Nie jestem gruba. Bóg kocha mnie tak bardzo, że postanowił mnie powiększyć.

P1340463
 Cześć Kochani,

Dzisiaj krótko o sobie, a zdecydowanie szerzej o sprawach wymagających refleksji i chwili dla siebie- być może to ten listopadowy czas tak na mnie wpływa. Notkę polecam czytać przy kubku dobrej, gorącej herbaty.

We śnie szedłem brzegiem morza z Panem
oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mego życia. Po każdym z minionych dni zostawały na piasku dwa ślady – mój i Pana.

Czasem jednak widziałem tylko jeden ślad, odciśnięty w najcięższych dniach mego życia.

I rzekłem: „Panie, gdy postanowiłem iść zawsze z Tobą, przyrzekłeś być zawsze ze mną;
czemu zatem zostawiłeś mnie samego wtedy, gdy mi było tak ciężko?”.

Pan odpowiedział: „Wiesz synu, że cię kocham i nigdy cię nie opuściłem.
W te dni, gdy widziałeś tylko jeden ślad, ja niosłem ciebie na moich ramionach”.

Wielki polski modlitewnik

P1340430

To 320 stronicowa księga wiary, sztuki i kultury. 380 modlitw zakorzenionych w historii i tradycji chrześcijaństwa i narodu polskiego. Kilkadziesiąt modlitw współczesnych, miejsce na własne przemyślenia i przepiękne cytaty- całość opatrzona w najsłynniejsze obrazy i malowidła.

Czytanie tego Modlitewnika jest niczym podróż przez kulturę, tożsamość narodową i najwyższe życiowe wartości.

P1340443

Doskonała jakość druku i papieru pozwala nam się cieszyć idealnymi reprodukcjami dzieł malarskich, ale i możliwością „wertowania” książki kilkadziesiąt razy w różne strony- na pewno się nie rozedrze. A średnia wielkość czcionki pozwala na czytanie bez okularów i w przyciemnionym świetle.

P1340440

Całość to inspirująca podróż, to ścieżka prowadząca do intymnej rozmowy z Bogiem, do odnalezienia źródła prywatnej radości. Nie każdy z Nas potrafi rozmawiać z Bogiem, dlatego warto się tego nauczyć. Przecież modlitwa niesie w sobie siłę i ukojenie.

P1340445

Całość zamyka słownik pojęć; przydatny nie tylko tym najmłodszym. Założę się, że spora część z Was będzie miała problem z objaśnieniem kilku kwestii:

– Dlaczego składamy ręce do modlitwy?

– Czym jest wcielenie?

– A także dlaczego warto zamknąć oczy podczas modlitwy.

P1340461

Dzieła o których wspomniałam to reprodukcje obrazów pędzla sławnych malarzy takich jak Rafael Santi, Peter Paul Rubens, El Greco czy Michelangelo Merisi da Caravaggio oraz wielu innych, przedstawiających sceny biblijne oraz postaci świętych.

P1340466

Książka uzyskała Imprimatur Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego.

P1340481

Do Modlitewnika zostały również dołączone płyty CD w formacie audio na których znajdują się wszystkie części Różańca odmówione wspólnie z Janem Pawłem II w czerwcu 1991 r. podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny oraz jego krótkie rozważania.

P1340490To wspaniały prezent z okazji I Komunii Świętej, Bierzmowania oraz dla każdego kto uczestniczył w pielgrzymce do Ojczyzny Jana Pawła II.

Choć prawda jest taka, że znajdzie zaszczytne miejsce w każdym wrażliwym sercu.

Cena: 49,99 zł.

KUP: KLIK

You may also like

32 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *