Ser­ce każde­go z nas no­si ja­kiś tatuaż.

P1340411
Cześć Kochani,

Taki nowy, miły Pan Kruk wylądował na moim boku. Decyzja spontaniczna, decyzja bardzo udana- jestem zadowolona. Już bez żadnych przeszkód można do mnie mówić: ptaszyno. Waga stanęła na magicznym poziomie -9kg i nie chcę drgnąć, choć prawdę mówiąc to ja jej tego nie ułatwiam. Ostatnio jem i podjadam jak poparzona, a w zasadzie wygłodzona. Wyników i badań ciąg dalszy, a co z tego wszystkiego wyniknie to raczy wiedzieć sam Bóg, jeżeli w ogóle zajmuje się on moimi sprawami.

Tymczasem chyba wciąż o temacie tabu, osobistym i w jakiś sposób niewygodnym; czyli pielęgnacja jamy ustnej wysuwa się na pierwszy plan.

Logo paro

Statystyczny Polak boi się dentysty, odwiedza go raz do roku, blisko 64 proc. rachunku za leczenie pokrywa sam, za resztę płaci Narodowy Fundusz Zdrowia – takie dane zostały opublikowane przez OECD. Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju z ostatnich dwóch lat wynika, że do dentysty w ciągu roku uczęszczamy 0,8 razy. Średnia w państwach członkowskich OECD wynosi natomiast 1,3 razy w ciągu 12 miesięcy.

Jak zatem uniknąć wizyt u dentysty i cieszyć się zdrowym uśmiechem?

paro® exS39

P1340381

Na pierwszy rzut oka wygląda normalnie, zupełnie jak pierwsza lepsza szczoteczka z kiosku. Na drugi rzut oka wygląda strasznie- druga końcówka, jakaś szczoteczka i to jeszcze taka malutka… zupełnie jak u dentysty; pewnie będzie boleć.

I tak właśnie do niej podeszłam; z nutą obawy, że będzie boleć i z pewnością, że kioskowe szczoteczki kupowane na wyjeździe (często zapominam wziąć ją ze sobą) dają radę.

A co z tego wyszło?

P1340382

paro® exS39 ultramiękkie włosie

Szczoteczka manualna paro® exS39 to połączenie tradycyjnej szczoteczki ze szczoteczką jednopęczkową. PARO exS39 charakteryzuje się małą główką na której znajduje się 39 pęczków wyjątkowo gęstego rozmieszczonego w 5 rzędach ultra miękkiego włosia. Rączka PARO exs39 umożliwia instalację aż 13 końcówek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych paro® isola F oraz paro® interspace brush F, które gwarantują najwyższą jakość czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych oraz szczelin. Szczoteczka przeznaczona dla Pacjentów o bardzo wrażliwych dziąsłach.

P1340403

Po wstępie teoretycznym i pierwszym wrażeniu przyszedł czas testów. Na początku szło mi bardzo opornie, uczyłam się higienicznego odkładania i zakładania różnych końcówek. Przechowywania samej szczoteczki; zauważcie, że nie można wrzucić jej do kubeczka ze względu na końcówki czyszczące z jednej i z drugiej strony.

I na to znalazłam rozwiązanie; plastikowe opakowania na szczoteczkę, które można kupić za grosze. Idea tak bardzo mi się spodobała, że na pewno będę ją szerzyć w swoim kręgu. Mimo wszystko; szczoteczka włożona do kubeczka łapie wiele bakterii, kurzu i innych obrzydliwości. (Celowo nie wspomniałam o mgiełce toaletowej.)

P1340385

Pierwsze mycie zębów zajęło mi niemal dziesięć minut- patrząc przez pryzmat porannego pośpiechu to bardzo dużo. Dziś ten czas skróciłam do czterech. Nie mam pojęcia jak skomentowałby ten fakt mój dentysta, ale tyle czasu mam i koniec. Wymienne końcówki (ze względu na ich różnorodność) pomagają usunąć próchnicę w przestrzeniach międzyzębowych do których tradycyjna główka nie dociera. Mam też swoją ulubioną szczoteczkę międzyzębową do usuwania pozostałości po jedzeniu (tu szczególnie żeberka, kurczak i drożdżówki z makiem- wszyscy to znamy.)

P1340394

Mimo strasznego wyglądu główek nie należy się ich bać; są bardzo miękkie i przyjazne. Traktują zęby z należytym szacunkiem. (W przeciwieństwie do dentysty, który kanałowe leczenie potrafi wykonać bez znieczulenia- tak, to możliwe! Sama tego doświadczyłam.)

Wykałaczka z aksamitną powłokąW 1993 roku paro® opatentowało flokowaną wykałaczkę. Jej aksamitna powłoka, nie tylko doskonale masuje dziąsła ale przede wszystkim umożliwia łatwiejsze i dokładniejsze usuwanie płytki bakteryjnej.Dzięki mocnej i bardzo cienkiej końcówce, wykałaczka jest bardzo elastyczna i daje dostęp do praktycznie każdej przestrzeni międzyzębowej.To unikatowe rozwiązanie, zostało także zastosowane w wymiennych końcówkach do szczoteczek manualnych oraz szczoteczki sonicznej.

Szczotki z trójkątnym włosiemNasz zespół badawczy w 2002 roku opracował a następnie opatentował szczoteczkę z anatomicznym, trójkątnym kształtem włosia. Dzięki takiemu rozwiązaniu czyszczenie przestrzeni międzyzębowych stało się bardziej komfortowe oraz maksymalnie efektywne. Skuteczność naszego rozwiązania potwierdziły niezależne badania naukowe przeprowadzone na Uniwersytecie w Heidelbergu przez DR. Christof E. Dörfer, Dr Thomas Pioch, Dr Diana Wolff, Dr Daniela Jörss. Celem badania była ocena skuteczności czyszczenia przestrzeni międzyzębowych z wykorzystaniem trójkątnego kształtu szczoteczki w porównaniu do szczoteczki ze standardowym, okrągłym kształtem włosia.

Wnioski: Szczotki z trójkątnym włosiem, mają większą skuteczność czyszczenia w porównaniu do okrągłych szczotek międzyzębowych.

Dla mnie szczoteczka PARO to przede wszystkim wygoda- nie muszę używać dodatkowo nici dentystycznej żeby mieć pewność, że moje zęby wyglądają doskonale.

P1340386

Moja szczoteczka posiada miękkie włosie, w pięciu rzędach znajduje się trzydzieści dziewięć pęczków. Ot co! Trick, który sprawia, że promienny uśmiech staje się jeszcze bardziej zachwycający!

Cena takiej szczoteczki to TYLKO 19,50zł. Tutaj możecie ją kupić: KLIK

GORĄCO POLECAM!

To jeszcze nie koniec! Gorąco polecam również pasty do mycia zębów firmy PARO:

P1340404

Pozbawione są szkodliwych związków chemiczny SLS czyli Sodium Lauryl Sulfate albo Sodium Laureth Sulfate (SLES), po polsku Laurylosiarczan sodu.

Tymczasem ENJOY!

You may also like

21 komentarzy

 • Weroniko! Zaskakujesz mnie, ale w pozytywnym znaczeniu. Jeszcze nie odważyłam się zrobić tatuażu, chociaż mały pomysł.
  Jeżeli mogę zapytać, dlaczego kruk ? Jeżeli dobrze pamiętam to kolejny , który zdobi Twoje ciało : )
  Co do szczoteczek, jak będę zmieniać moją dotychczasową to zastanowię się nad lepszą wersją ;p

  • Tak, to drugi kruk 🙂 Jestem już kruczą mamą 🙂 Strasznie podoba mi się symbolika i wieloznaczność postaci kruka. Jestem zafascynowana występowaniem kruka w dawnej i współczesnej literaturze, jak i całej twórczości.
   ,,Według opowieści żydowskiej Hagady prorok Eliasz miał dwa kruki; jeden przynosił deszcz, drugi suszę, jeden reprezentował życie, drugi śmierć. W Ewangelii wg Łukasza (12,24), kruki wyobrażają wiarę w Opatrzność boską: „Przypatrzcie się krukom, iż nie sieją, ani żną, nie mają spiżarni ani spichlerza, a Bóg je karmi” (w Ew. wg Mateusza mowa jest w tym kontekście ogólnie o ptakach niebieskich). Kruk bywa też symbolem Opatrzności: z rozkazu Boga kruki karmią proroka Eliasza chlebem i mięsem (3. Ks. Król. 17,4—6). Cud przynoszenia chleba przez kruki powtarza się w żywocie św. Pawła Eremity w pustyni tebańskiej, u św. Meinrada w środkowej Szwajcarii, w miejscu, gdzie później powstało słynne opactwo w Einsiedein, u św. Benedykta na pustyni, św. Antoniego i wielu innych. Kruk jest więc żywicielem głodnych.”

 • Mi podobają się tatuaże małe, subtelne. Ale każdy ma swój gust, ważne, że Tobie się podoba i dobrze się z nim czujesz, to jest najpiękniejsze 🙂
  Co do szczoteczki to nie słyszałam, nie czytałam, ale przez Twój wpis wiedza moja powiększyła się 😉 W sumie chyba bym w taką szczoteczkę zainwestowała 🙂

 • Świetny jest ten tatuaż. 😀 Spontan chyba zawsze najlepszy. 🙂
  Co do szczoteczki tak czytałam, w miarę czytania byłam coraz bardziej zauroczona, ale też tak myślałam: ciekawe czy cena będzie z kosmosu… A tu taka niespodzianka. 😀 Od razu weszłam na stronę, która podałaś. : )

 • Witaj, odważna z ciebie dziewczyna 🙂 Tatuaż robi wrażenie. Rzeczywiście coś „intymnego/tajemniczego” w tym jest, że ludzie chcą je sobie robić. To taki rodzaj pieczęci/znamienia. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *