Jak kilkoma trickami wydłużyć trwałość zapachu?

Zanim sięgniesz w sklepie po nowe pachnidło przeczytaj, czym od siebie  różnią się ich nazwy.

PARFUM- najbardziej skoncentrowana postać zapachu, zawierają od 20 do 43% olejków zapachowych.

EAU- kompozycja esencji zapachowej, wody i alkoholu.

EAU DE PARFUM- zawartość olejków wynosi od 10 do 20%.

EAU DE TOILETTE- ekstrakt zapachowy występuje w zawartości od 5 do 10%.

EAU DE COLOGNE- ekstrakt wynosi zaledwie od 3 do 5%.

EAU FRAICHE- olejki wynoszą zaledwie od 1 do 3%.

Poszczególne zapachy różnią się od siebie jednak nie tylko skoncentrowaniem olejków, ale także tzw. czasem trwania (longevity) i zasięgiem (sillage).

Sillage to odległość, w jakiej nasze perfumy są wyczuwalne przez inne osoby. O zasięgu i długości woni decyduje wiele czynników, wśród których największe znaczenie mają powyżej opisane wartości procentowe, jakość wykorzystanych w czasie produkcji składników, konstrukcja zapachu, odczyn i stan skóry, dieta oraz tryb życia.

Niektórzy specjaliści z zakresu perfumiarstwa twierdzą, że najlepszymi „nośnikami” woni są wegetarianie, zdrowo się odżywiający, prowadzący aktywny tryb życia i nie palący papierosów.

Czas zatem na zapachowe tricki, które pomogą Ci utrzymać zapach, jak najdłużej na sobie:

 Równomiernie na Twoim ciele, rozpyl w powietrzu chmurę zapachu i wejdź w nią na kilka chwil. Osiągniesz wtedy trwały i dyskretny efekt.

Najdłużej, rozpylając zapach na włosach zatrzymasz go przy sobie na bardzo długo.

„Perfumuj się tam, gdzie chcesz być całowana” Coco Chanel, skrapiaj miejsca, gdzie płytko pod skórą pulsuje krew- przeguby dłoni, miejsce między piersiami, skronie, kark, szyję, zgięcia łokci.

Nie wcieraj perfum w skórę – po pierwsze możesz ją podrażnić, a po drugie podniesiesz temperaturę, co zmieni zapach.

Jedna linia, nie stosuj kilku zapachów jednocześnie, bo od takiego połączenia może naprawdę rozboleć głowa. Staraj się używać balsamów, perfum, dezodorantów z tej samej linii zapachowej.

Pranie, do wody, w której płuczesz bieliznę zamiast płynu do płukania dodaj kilka kropli perfum- wszystko będzie zachwycająco pachnieć!

Przechowywanie, trzymaj perfumy w lodówce, zapach pozostanie niezmienny przez trzy lata! Przy normalnym przechowaniu tylko przez zaledwie rok.

Warto wiedzieć!

Najtrwalsze są perfumy z ekstraktem zwierzęcym w postaci piżma! Jeśli więc zależy ci na prawdziwie wytrzymałym zapachu, zdecyduj się na coś z jego dodatkiem w nucie bazy.

You may also like

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *