Każda mama na ziemi dała życie dziecku. Z wyjątkiem mojej, ona dała życie legendzie


Cześć wszystkim,

Chyba nie powinnam mówić tego na głos, ani tym bardziej pisać o tym na swoim blogu, ale. No właśnie, moje hormony, instynkt macierzyński, potrzeba małego życia szaleją. Od kilku miesięcy nie myślę o niczym innym, jak o tupocie małych stóp i miliardzie nieprzespanych nocy. Macierzyństwo musi być piękne, co prawda również niewdzięczne i pełne wyrzeczeń. Ale, mimo to piękne. Bo czym może być coś lepszego niż ‚Kocham Cię” usłyszane od istotki, którą wiele lat wychowujesz, karmisz, pielęgnujesz? Potencjalnego ojca dziecka już mam, teraz szukam sponsora dla mojego dziecka. Cóż „Ukochany Kraj” sprawia, że umowa o pracę, ubezpieczenie i kredyt to rzeczy nie do zdobycia.

Ma­ma to miękkie ręce. Ma­ma to me­lodyj­ny głos, to chucha­nie na uderzo­ne miej­sce. Ma­ma to sa­mo dob­ro i sa­ma przy­jem­ność. Coś, co dob­rze jest mieć w każdej chwi­li życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

Tymczasem mała inspiracja dla wszystkich tych, którzy prezentu na Dzień Mamy (26.05) jeszcze nie mają:

Czekoladki dla mamy

P1300105

Zupełnie niestandardowe i ekskluzywne opakowanie- czekolada w drewnie. Pomysł genialny i bardzo praktyczny. Nie dość, że prezentuje się nienagannie to i pudełeczko można wykorzystać później np. na przybornik do nici. (Zresztą mama najlepiej będzie wiedziała, co z nim zrobić). A gdyby tak… przechowywać w nim później pierniczki?

Ma­ma po­wie­działa mi, że każdy ma swo­jego anioła, że każdy ma i będzie go miał.

P1300108

Zanim przejdę do kuszącej zawartości, jeszcze trzy słowa o samym Dniu Mamy.

Początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Zwyczaj powrócił w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą niedziela u matki i początkowo oznaczał wizytę w katedrze. Dzień, w którym obchodzono to święto, był wolny od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do ok. XIX wieku. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej. Inaczej historia tego święta przedstawia się w Stanach Zjednoczonych. W 1858 amerykańska nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy, zaś od 1872Dzień Matek dla Pokoju promowała Julia Ward Howe. Ann Marie Jarvis, córce Ann Jarvis, w 1905 udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, zaś w 1914 Kongres USA uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

Bombonierkę możemy ułożyć sami- mamy do wyboru blisko 40 różnych smaków, a każdy z nich jest wykonany z najlepszej belgijskiej czekolady. Wśród różnorodnych kompozycji znajdzie się również miejsce na spersonalizowane czekoladki z napisem- wybór jest ogromny!

P1300117To dobry prezent na Dzień Mamy, łączy ze sobą słodycz życia i zaskakujące wybory losu. Gwarantowana dobra zabawa przy „zgadywaniu smaków” oraz delektowaniu się pralinkami. Podziękuj swojej mamie za trud, który włożyła w to, abyś był w tym miejscu w którym teraz się znajdujesz.

Dziec­ko, kładąc się do snu, nie chce zer­wać kon­taktu z realną rzeczy­wis­tością, trzy­ma za rękę matkę lub oj­ca, a gdy ich nie ma, przy­tula do siebie swe­go misia. 

P1300119

Do bombonierki możesz dodać przepiękną kartkę z życzeniami oraz wstążkę. Wszystko po to, aby wywołać uśmiech na strudzonej twarzy.

,,At­mosferę w rodzi­nie wciąż jeszcze tworzy mat­ka.

To ona jest w do­mu menedżerem. „

P1300123

Droga Mamo, czekoladki trafią do Ciebie najbliższym transportem pomiędzy obecnym moim miejscem zamieszkania, a domem rodzinnym. Parz już kawę.

Ja­kakol­wiek by ona była, w ja­kiekol­wiek sza­ty by ją ub­ra­no, to jest zaw­sze matka. 

 

You may also like

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *