Jak dobrze wybrać nosidełko dla dziecka?

Nosidełka dla dzieci stały się już nie tylko modą, ale i koniecznością. Nie zastąpią wózka, ale doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ciężko manewrować pojazdem na kołach. Na co należy zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze najlepszego nosidełka dla naszej pociechy?

pol_pl_BABYBJORN-ONE-nosidelko-ergonomiczne-672_5Długotrwałe noszenie dziecka na rękach może być uciążliwe i obciążające dla naszych stawów i kręgosłupa. Wybierając nosidełko jesteśmy wstanie zapewnić dziecku bliskość, ciepło, a sobie ulgę i wolne ręce. Ceny nosidełek jednak nie są najniższe, aby dobrze ulokować swoje pieniądze, warto przyjrzeć się wybranemu modelowi dłużej i sprawdzić, czy jego funkcje i parametry odpowiadają Naszemu poradnikowi.

Materiał: Powinien posiadać wymagane atesty, najlepiej, aby to była tkanina antyalergiczna – bawełna, poliester, jak również powinna spełniać światowe normy bezpieczeństwa.

Osłonka chroniąca główkę: Daszek, kapturek, czy osłonka chronią dziecko przed wiatrami, deszczami, czy kurzem.

pol_pl_BABYBJORN-ONE-nosidelko-ergonomiczne-672_2

Dwuczęściowa budowa: Zwróć uwagę, aby nosidełko miało całkowicie odpinaną część przednią, wtedy wyjmiesz maluszka nie budząc go.

Wiek: Na rynku dostępne są już nosidełka, przeznaczone dla dzieci o wadze 3,5 kg., czyli noworodki. Wybierz takie, które będzie Ci służyć, aż do 3 roku życia!

Zmiana pozycji: Idealne nosidełko powinno oferować regulowaną pozycję noszenia. Taka funkcja sprawi, że bioderka i kręgosłup dziecka nie będą zanadto obciążone. Podniosą też komfort niemowlęcia, które zaśnie w nosidle.

Czyszczenie: Na spacerze z maluszkiem wszystko może się wydarzyć- przemoknie mu pieluszka, zwymiotuje, uleje mu się. Dlatego koniecznie sprawdź, czy nosidełko można wrzucić do pralki oraz wysuszyć w domowych warunkach.

pol_pl_BABYBJORN-ONE-nosidelko-ergonomiczne-672_3

Szerokość dolnej części: Siedzisko w nosidełkach powinno być dostatecznie szerokie, tak, aby nóżki dziecka były odpowiednio rozstawione i ugięte. Jest to odpowiednia pozycja dla dziecka zapewniająca odpowiedni rozwój stawów biodrowych, tak ważny przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Wyścielenie: Materiał, którym zostało wyłożone nosidełko powinien być naturalny i delikatny- taki, który pozwoli oddychać skórze dziecka.

Szelki: Szelki muszą być grube, nie mogą się wpijać i muszą zapewnić rodzicowi najwyższy komfort. Im szersze i bardziej miękkie szelki tym lepiej- ciężar malca rozłoży się równomiernie na oba ramiona rodzica.

Użytkowanie: Dobre nosidełko to takie, które pozwoli nosić dziecko z przodu i z tyłu.

Ergonomiczny pas biodrowy: Sprawdź, koniecznie czy jest regulowany. Różnorodność pozycji noszenia dziecka pozwoli przenosić ciężar dziecka na biodra lub ramiona rodzica, zapewniając tym samym wygodną pozycję noszenia.

Podpórka: Konieczna jest również podpórka na główkę. Jest to sztywniejszy, wyprofilowany kawałek materiału, o który maluszek oprze główkę, siedząc w nosidle w pozycji przodem do rodzica.

Regulacja: Możliwość regulacji głębokości nosidełka oraz stopnia rozstawienia nóżek pozwolą dostosować nosidełko do wagi i wzrostu dziecka.

Gdy, kupisz już wymarzone nosidełko pamiętaj, aby poćwiczyć na sucho jego użytkowanie. A pierwsze próby wkładania i wyjmowania malca najlepiej zrobić w towarzystwie drugiej osoby- na wszelki wypadek, gdyby dziecko wyślizgnęło się z rąk bądź któraś ze sprzączek nosidła była niedokładnie zapięta.

pol_pm_BABYBJORN-ONE-nosidelko-ergonomiczne-672_1Tekst powstał przy współpracy z Panią Wioletą Goławską, właścicielką sklepu ModaMini.pl, która, na co dzień doradza w zakupach nosidełek i innych artykułów dla dzieci.

You may also like

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *