Sauna karbonowa- przełom w dietetyce czy kolejny bubel?

Dlaczego sauna karbonowa jest lepsza od sauny parowej, a także, jak spalić 600 kcal w 30 minut- na te i inne pytania odpowie Pani mgr Justyna Madajewska z PHU Mosati.

Pani mgr Justyna Madejewska jest specjalistką w dziedzinie elektrostymulacji, ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Liceum Techniczne w Inowrocławiu. Obecnie pracuje, jako specjalistka w firmie PHU Mosati oraz doradca klienta w zakresie zdrowia fizycznego.

Obrazek19Czym jest sauna karbonowa?

Sauna karbonowa to niskonapięciowe, specjalistyczne urządzenie wyszczuplająco – modelujące sylwetkę w formie kołdry karbonowej z trzema oddzielnymi, regulowanymi strefami grzewczymi. Jest to profesjonalny system głębokiej penetracji promieni podczerwieni (infrared, infrarouge).

A skąd pochodzi jej zagadkowa nazwa?

Pochodzi od materiału zastosowanego w promiennikach.

Czym sauna karbonowa różni się od zwykłej sauny parowej?

Brakiem pary wodnej i głębokością wnikania ciepła w strukturę skóry. W saunie parowej dobroczynne skutki ciepła odczuje skóra na głębokości ok 0,5cm, w saunie karbonowej ciepło wnika znacznie głębiej, bo aż na 6cm. Pocimy się o wiele intensywniej, a organizm nie tylko wydala wodę, ale także tłuszcz, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne.

Czy każdy może korzystać z takiej sauny?

W zasadzie tak, z parowej już niestety nie. Podczas jednej 30 minutowej sesji można spalić 600 kcal.

A nie lepiej pobiegać?

Pewnie, że lepiej. Sauna jest alternatywą dla tych, którzy nie mogą biegać/ćwiczyć, nie mają na to czasu lub chcą połączyć skuteczne metody w walce o upragnioną sylwetkę. Sauna idealnie sprawdzi się w strefach ciała odpornych nawet na działanie diety i ćwiczeń, bo po jej zastosowaniu nastąpi pobudzenie przemiany materii, a co za tym idzie rozpoczyna się proces utraty tłuszczu. Dopiero po takim oddziaływaniu na włókna skóry może rozpocząć się spalanie tłuszczu. Odpowiednio ukrwione włókna podskórne pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej – jest to punkt wyjściowy umożliwiający zrzucenie zbędnych kilogramów. Pacjenci wykonujący intensywne ćwiczenia lub pracę fizyczną cenią ją za niwelowanie bólu związanego z zakwasami mięśni.

Czyli sauna karbonowa jest idealna dla osób, które chcą schudnąć?

W głównej mierze w tym celu jest stosowana. Nie mogę jednak nie wspomnieć o innych jej zaletach.

l99

Jakich?

Seans w saunie powoduje pobudzenie organizmu do odnowy biologicznej i spowolnienia procesów starzenia się skóry. Proszę sobie wyobrazić, że leży Pani na plaży, słońce ogrzewa Pani ciało. Zapomina Pani w tym czasie o problemach i poddaje się całkowicie stanowi pełnej relaksacji. Za to odpowiedzialne jest wydzielanie endorfin w Pani organizmie, które w saunie karbonowej osiągają swoje maksimum. Oj, przepraszam – w saunie nie musi się Pani martwić o nałożenie kolejnej warstwy filtra UVB, więc relaks jest jeszcze bardziej pełny. Po seansie skóra odznacza się lepszą wchłanialnością preparatów odżywczych i zdecydowanie jest jędrniejsza. Zmniejsza odczucia bóli o podłożu reumatycznym, związanych z urazami mięśni i nerwów, odpręża całe ciało. Posiada także pozytywne działanie na funkcje wątroby. Niestety nie jestem w stanie w krótkim czasie, wymienić wszystkich jej zalet.

To bardzo wszechstronne urządzenie, aż trudno uwierzyć.

Skoro w moc oddziaływania ciepła wierzą najstarsi filozofowie, to nam nie pozostaje nic innego jak też uwierzyć. Chociaż lepiej wypróbujmy i wtedy przekonamy się na własnym organizmie o  wpływie sauny karbonowej. Słynny grecki lekarz Parmenides mówił: „Daj mi siłę wytworzenia gorączki a ja będę mógł wyleczyć każdą chorobę”.

A kiedy będą widoczne efekty?

Po pierwszym 30 minutowym seansie. Średnio sama waga pokazuje ok 1,5-2kg mniej.

A czy sauna karbonowa posiada jakieś wady?

Tak! Uzależnia od pierwszego seansu. Gwarantuję, że stanie się nałogiem. Organizm będzie się domagał chwil relaksu, który teraz każdy może zafundować sobie sam w domu.

Dziękuje za rozmowę.

You may also like

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *