Nie próbuję wyobrazić sobie Boga; wystarcza mi odczucie potęgi i majestatu przyrody, o tyle, o ile możemy ją poznać za pośrednictwem naszych niedoskonałych zmysłów.


Cześć Kochani,

Pamiętam jak w szkole podstawowej robiłam z tatą plakaty z EKO napisami, mówiące o tym, żeby szanować zieleń, nie być łosiem itd. Trochę tych lat zleciało i plakaty zostały już tylko wspomnieniem. Ale, ciepłe wspomnienia i miłość „do zielonego” została we mnie nadal. I dziś płonie gorącym ogniem, ponieważ nawiązałam współpracę z firmą:

http://www.oleander.pl/themes/Earth1.4/img/img03.jpg
 

W ramach wielkiego zazieleniania otrzymałam kilkanaście torebek z nasionkami- wiadomo nawet na kiełki należy poczekać kilka miesięcy, a co dopiero na imponujące okazy przyrody. Dlatego dzisiaj pragnę Wam pokazać asortyment sklepu Oleander i zasiać w Was ziarenko przyrodniczej pasji.

Palmy, oliwki, bambusy i wszelkie inne cuda, które otrzymałam do testów, gdy tylko urosną (myślę, że najwcześniej latem) będę wrzucać na stronę Enjoy’a na Facebooku.

A gdyby tak zasadzić w ogrodzie Bambusa?

Bambus olbrzymi pochodzi z tropikalnych rejonów Świata. Bambus dorasta w swojej ojczyźnie do kilkunasu metrów. W uprawie domowej nie powinien przekroczyć 2 metrów. Należy do odmian średnio szybko rosnących, dlatego w dobrych warunkach mamy szansę w ciągu kilku lat uzyskać dorodną roślinę.

Komu banana?

Banan Skalny (Ensete Superbum) nasiona
Bujne, kolumnowe drzewo o gładkiej korze, liście jajowate, jasnozielone. Od późnego lata do jesieni pojawiają się baldachy (3 czasem do 7) białych kwiatów. Znosi gleby wapienne.
Nasiona banana skalnego.
Grapefruit, zdrowe cytrusy:
Grapefruit (Citrus Paradisi) nasiona
Eukaliptus, jest dobry na wszystko:
Eukaliptus (Eucaliptus Archeri) nasiona

Odmiana, która należy wraz z E. Gunii i E. Niphophila do grona najbardziej odpornych na niskie temperatury. Rośliny bardzo szybko rosną. W wielu rejonach świata są wykorzystywane do osuszania mokradeł gdyż pochłaniają ogromne ilości wody z gleby.

Żywe kamienie szczęścia:

Żywe Kamienie Szczęścia (Lithops - Living Stones) nasiona

Wieloletnie rośliny zwane sukulentami, o mięsistych liściach i różnobarwnych kwiatach do uprawy w domu, w doniczkach. W domu kwitną najczęściej we wrześniu. Kwiaty mogą być białe, żółte lub różowe, otwierają się jedynie w godzinach popołudniowych. Podczas zimy należy utrzymywać je w stanie suchym.

A może by tak pole bawełny w ogrodzie?

Bawełna (Gossypium Australe) nasionaBawełnica to krzewy lub półkrzewy z rodziny ślazowatych, uprawiany jako roślina roczna. Posiada długoogonkowe liście, duże kwiaty zmieniające barwę po zapyleniu. Bawełna jest od dawna wykorzystywana gospodarczo i zalicza się do grona głównych roślin uprawnych.

Ananasy!

Ananas Comosus (duży) nasiona

Rośliny tworzą pojedyncze owoce jagodowe zrośnięte w owoc złożony z wyglądu podobny do szyszki. Skórka barwy od brązowej do pomarańczowej. W górnej części owocu rozeta zielonych liści. Miąższ żółty i soczysty. Roślina nie jest mrozoodporna, należy uprawiać w domu, minimalna temperatura to +10’C.

Ryż!

Ryż (oryza Sativa) nasionaRyż (oryza sativa) nasiona. Ryż należy do grupy najważniejszych roślin w gospodarce człowieka. Ok 2 miliardy ludzi spożywa ryż podczas codziennych posiłków.
Palma
Palma niebieska (Brahea Armata) nasiona
Palma o przepięknych wachlarzowatych, okrągłych liściach charakteryzujących się chłodnym zielono-niebieskim kolorem. Owoce tej palmy są jadalne. W naturalnym środowisku dorasta do 15 m wysokości.
Kto ma ochotę na trochę egzotyki w swoim domu/mieszkaniu/balkonie/ogrodzie?

Wszystkich zapaleńców serdecznie zapraszam na stronę: http://www.oleander.pl

You may also like

Jeden komentarz

  • Witam serdecznie,
    jak nazywa się to drzewo na pierwszym zdjęciu (kwiatostany – małe kulki)?
    Mam takie wyhodowane z nasionek i nie mam pojęcia jak się nazywają.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *