MB Elektrostymulator- zagrożenie dla Salonów Piękności [WYWIAD]

Czy to już koniec drastycznych operacji plastycznych, drakońskich diet i wielomiesięcznych okresów rekonwalescencji? Na te i inne pytania opowie mgr Justyna Madajewska z PHU Mosati.

Elektrostymulator to totalna nowość, której zadaniem jest zwiększenie masy mięśniowej, zrzucenie zbędnych kilogramów oraz ujędrnienie sylwetki. Dodatkowo redukuje cellulit, liftingujące twarz, biust oraz masuje kręgosłup. Pół godziny elektrostymulacji daje efekt jak po 2 godzinach gimnastyki na siłowni nie powodując nadmiernego wzrostu mięśni i nie obciążając stawów.

Elektrostymulacja mięśni jest idealną metodą w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellitu. Polega ona na pobudzaniu przyczepów mięśni za pomocą prądu elektrycznego. Jest to rodzaj pasywnej gimnastyki opartej na napinaniu i rozluźnianiu mięśni, co skutecznie poprawia ich kondycje, a jednocześnie powoduje utratę tkanki tłuszczowej.Skuteczność elektrostymulacji można sprawdzić na przykładzie mięśni brzucha, które przy udziale elektrostymulatorów są w stanie wykonać 1200 ruchów na godzinę.

Jakie są dostępne programy w elektrostymulatorze?

Poprawa krążenia, program idealny dla osób cierpiących na:  obrzęki, wzdęcia, gromadzącą się nadmierną tkankę tłuszczową w okolicach ud i nóg, przeciwdziała powstawaniu zmian celuloidowych. Utrata wagi – zabieg porównywany w joggingiem, marszem itp. oraz utrata wagi – zabieg porównywalny z ćwiczeniami siłowymi. Trening – dla klientów ze zwiotczałymi mięśniami, aby pobudzić ogólną kondycję i mięśnie. Fitness – program wyszczuplający dla osób z nadwagą.

A jest coś specjalnie dla kobiet?

Tak, oczywiście, np. powiększenie biustu – dla klientek z małym biustem z natury (problem wrodzony), dodatkowo powiększanie biustu – dla klientek, u których problem pojawił się po ciąży, po dużej utracie masy ciała itp. (problem nabyty). Lifting biustu. Tonowanie, relaks – łagodne impulsy wyjściowe dla masażu tych partii ciała, które są nadmiernie narażone na wysiłek, także na okolice brzucha dla kobiet po porodzie. Uśmierzanie bólu – na te partie ciała, którym doskwiera dokuczliwy ból.

 Jaka jest różnica pomiędzy elektrostymulatorami jedno, a dwu fazowymi?

W prądzie dwufazowym, mięsień jest atakowany prądem o zmiennej częstotliwości i w tym przypadku mięsień nie przyzwyczaja się do danego impulsu. Prąd dwukierunkowy, oznacza tyle, że elektrony poruszają się w naprzemiennych kierunkach i stale zmieniają swoją polaryzację. A z kolei w prądzie monofazowym, jest poddawany cały czas temu samemu impulsowi. Mięsień otrzymuje cały czas taki sam rodzaj impulsu i taka symulacja nie prowadzi do zwiększenia masy mięśniowej, czy odchudzenia, jest stosowana tylko leczniczo.


Czy elektrostymulacja jest odczuwalna, jako dyskomfort? Niektórzy sprzedawcy zachwalają, że po zastosowaniu elektrostymulacji ich urządzeniem, nie będę miała zakwasów.

Logiczne jest, że jak mięsień zostanie potraktowany impulsem o zbyt dużym natężeniu, to odczujemy dyskomfort. Po to w elektrostymulatorze są regulatory dla każdej pary elektrod, aby móc dostosować natężenie do własnym potrzeb. Podłączając się pod elektrostymulator, zawsze ustawiamy elektrody na 0, zwiększając już moc, gdy elektrody umieszczone są na ciele. Tak działając, jesteśmy w stanie wychwycić moment, w którym będziemy czuli się dobrze w trakcie zabiegu. Co dla jednych będzie dyskomfortem, to dla drugich, może okazać się czymś nieodczuwalnym. Dlatego elektrostymulator o zwiększonej mocy, ma szerokie spectrum zastosowania, bo z jego pracy będzie zadowolona osoba z wyćwiczonymi mięśniami, jak i z niewyćwiczonymi.

No, ale jak to jest z tymi zakwasami?

Kwestię zakwasów można wytłumaczyć prosto i logicznie. Skoro nie odczuje się zakwasów, to proszę sobie odpowiedzieć czy rzeczywiście mięśnie były ćwiczone? Czy tylko poddane zostały zabiegowi łaskotania, żeby było przyjemnie? Jeżeli nie jesteśmy w stanie odczuć, czy impuls działa za mocno albo za słabo, to jak są ćwiczone mięśnie? Elektrostymulatory Nieposiadające dużej mocy i tym samym właściwości ćwiczenia mięśni dają gwarancję, braku zakwasów, ale także braku efektów. Mięśnie nie są ćwiczone, jeżeli nie jest w stanie wystąpić coś takiego jak zakwas mięśni.
Czy elektrody można umieszczać, gdzie się chce?

Po to pacjent podłącza się pod elektrostymulator, żeby ćwiczyć mięśnie! Anie np. wątrobę. Nie da się ćwiczyć mięśni, jeżeli nie ustawimy na nich odpowiednio elektrod. Należy pamiętać, że fizjologia skurczu mięśnia określa możliwość jego skurczu przy zachowanej płytce motorycznej. Jeśli nie doszło do odnerwienia mięśnia, można uzyskać jego skurcz przy stymulacji nerwu na całym jego przebiegu. Niestety, nerw unerwiający dany mięsień prowadzi także włókna unerwiające inne mięśnie z tej samej grupy, lub nawet inne w tym większej ilości, im bliżej jest rdzenia kręgowego. Innymi słowy, im bliżej danego mięśnia będzie umiejscowienie elektrod, tym większe prawdopodobieństwo, że inne mięśnie nie ulegną pobudzeniu. Dlatego najczęściej umieszcza się elektrody nad dwoma przyczepami danego mięśnia lub grupą mięśni. Im bardziej precyzyjnie umieści się elektrody, tym mniejsza amplituda impulsu będzie wymagana do jego pobudzenia (skurczu) i większy komfort dla korzystającego. Skurcze powinny być stanowcze, ale nigdy nie powinny wywoływać bólu czy dużego zaczerwienienia.


Czy można równocześnie stosować elektrostymulację z podgrzewaniem FIR/IR?

Niektóre elektrostymulatory posiadają elektrody z funkcją podgrzewania. Nie pierwsza Pani pyta o te kwestie. Nie należy podgrzewać dodatkowo tkanek po lub w trakcie elektrostymulacji, ciało poddane elektrostymulacji, jest najzwyczajniej w świecie zmęczone, w skutek przeprowadzonego zabiegu, nastąpiło przyspieszenie krążenia i metabolizmu, podgrzanie spowoduje przeciążenie i nadmierne rozszerzenia naczyń krwionośnych, a to z
kolei może doprowadzić do hiperemii. Niestety pojawiły się na rynku produkty, które oferują takie funkcje, a wręcz uniemożliwiają stosowanie elektrostymulacji samodzielnie. Jeżeli zamierzałaby Pani stosować elektrostymulator i np. saunę karbonową lub boksytową lub jakikolwiek inny zabieg, który będzie podgrzewał Pani ciało, to zaleca się, stosowanie tych urządzeń naprzemiennie (jednego dnia elektrostymulator, drugiego dnia saunę).Sauna karbonowa/boksytowa ma tą przewagę nad urządzeniami z punktowym podgrzewaniem, że działa na dużym obszarze ciała, przez co jest efektywna i niezwykle przyjemna w użytkowaniu. Klienci, którzy raz spróbowali sauny, wracają do zabiegów bardzo szybko,zabieg jest niezwykle relaksujący, porównywalny z wygrzewaniem się na plaży. Sama poddaję się zabiegom.

Do czego służą programy automatyczne?

Przerwy jak i długość trwania impulsu są zależne od wybranego programu, ponieważ czas trwania, jak i odstęp pomiędzy kolejnym impulsem stymulują mięśnie pod innym kątem. Programy automatyczne, które oczywiście można w dowolny sposób modyfikować, są zaprogramowane w taki sposób, aby symulacja mięśni dawała oczekiwane efekty. Nasze urządzenie jest wszechstronne pod tym względem.

Dziękuje za wszystkie rady.

You may also like

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *