Ludzie, którzy ut­ra­cili ukochaną osobę są jak dzieci, które bez swo­jej ulu­bionej mas­kotki nie mogą zasnąć i ciągle płaczą.

Cześć Wam,

Zadali mi ostatnio pytanie „Za czym tęsknisz najbardziej?” i nie mniej, nie więcej przez dobre 2 minuty milczałam. Przez moją głowę przewinęły się setki osób, sytuacji, miejsc, ale wiecie gdzie zostało moje serce? W słodkich czas dzieciństwa. Dlatego szczerze przyznaję, że najbardziej tęsknie za dzieciństwem. Najbardziej również tęsknie za moim najlepszym przyjacielem- Puszkiem Okruszkiem, małym, cudownym, włochatym czworonogiem. Gdzie jest teraz Okruszek? W niebie, takim specjalnym niebie dla maskotek.

Z wczesnego dzieciństwa pamiętam niewiele, raczej strzępki, sceny, zdjęcia i opowiadania. Dlatego nie wiem, kiedy dokładnie dostałam swojego misia, ale wiem, że podarował mi go tata. I również nie mam pojęcia dlaczego dorodnego pluszanego psa nazwałam Puszek Okruszek – ale, z tego miejsca zarzekam się, że nie miało to nic wspólnego z Natalią Kukulską i jej hitem:

Puszek okruszek
Puszek kłębuszek
Bardzo go lubię
Przyznać to muszę
Puszek okruszek
Kłębuszek
Jest między nami sympatii nić
Wystarczy tylko
Że się poruszę
Zaraz przybiega by ze mną być

I tak przez wiele lat zasypiałam, spowiadałam się i tulałam do Puszka. W podstawówce nawet napisałam specjalnie dla niego wierszyk. Bądź, co bądź. Stał się moi osobistym przyjacielem, który posiadał specjalne  miejsce w moim pokoju i sercu.

Co się stało z Puszkiem? Ano Drodzy Państwo nastolatek głupi, młody i jeszcze raz głupi odreagował swoje silne emocje na niewinnej pluszanej maskotce, obwiniając ją za całe zło świata i ostatecznie w stu pięciu kawałkach zwinął do worka na śmieci i schował na dno szafy.

Puszek wylądował na cmentarzu (który na tę okazje powstał w szafie), ale…kochałam go, jakby był nadal obok.

Idąc tym tropem, moja mama, która kiedyś sprzątała w moim pokoju,  wyrzuciła szczątki Puszka do kosza na śmieci…i tyle widziano moje dzieciństwo.

Tymczasem pragnę przekonać wszystkich rodziców, dziadków i krewnych do obdarowywania swoich pociech pluszowymi cudami. Szczególnie gorąco polecam sklep GUFI

logo

Panie i Panowie przedstawiam Wam z dumą:

MOSHI MONSTERS

P1280914 P1280918

Mój Moshi Monsters zamieszkuje urokliwe miasteczko Monstro City. Moshlingi są idealnym pluszakiem dla wszystkich miłośników gry Moshi Monsters. Z pewnością każdy mały opiekun chciałby mieć swojego pluszowego Moshlinga w domu. Poppet to mały uroczy Moshling, który zdobędzie serce każdego dziecka.

Zawartość: pluszowy Poppet

WIEK: 3+

WYMIARY: ok. 18 cm.

Co jest najśmie­szniej­sze w ludziach:

Zaw­sze myślą na od­wrót: spie­szy im się do do­rosłości, a po­tem wzdychają za ut­ra­conym dzieciństwem. Tracą zdro­wie by zdo­być pieniądze, po­tem tracą pieniądze by odzys­kać zdro­wie. Z troską myślą o przyszłości, za­pomi­nając o chwi­li obec­nej i w ten sposób nie przeżywają ani te­raźniej­szości ani przyszłości. Żyją jak­by nig­dy nie mieli um­rzeć, a umierają, jak­by nig­dy nie żyli. Paulo Coelho

You may also like

17 komentarzy

 • Ciekawa maskotka.
  Moja córka ma już cały stos i ulubiona to zawsze ta ostatnia. Jednak kiedyś jak nie było tego tyle, to pamiętam jak miałam swojego ulubionego misia.

 • tęsknota za pluszakiem z wszystkich możliwych tesknot jest chyba formą najłagodniejszą. gdyby ten Puszek Okruszek był żywym psem myślę, że bardziej byś za nim tęskniła gdyż emocje związane z żywym stworzeniem są zawsze silniejsze. czas , który mija wzmaga tesknotę za miejscami, które kochaliśmy za ludźmi, których już nie ma ale i za tymi ludźmi, którzy gdzieś są a z jakichś powodów nie mamy z nimi kontaktu. tęsknota nie zawsze jest z wiązana z czymś co było. można tęsknić za miejscami, osobami i czynnościami z naszych marzeń lub wyobrażeń

 • To chyba nie jest fortunne porównanie, utrata bliskiej osoby to coś zupełnie innego niż strata maskotki. Co zaś tyczy się reklamowanej szmacianki… dlaczego jest taka smutna?

  • Masz rację, nie da się porównać utraty bliskiej osoby do utraty maskotki. Ja porównałam tylko emocje… ja nie mogę zasnąć i ciągle płaczę, gdy stracę kogoś bliskiego, a noworodek płacze i nie może zasnąć, gdy straci maskotkę. Ehh.. to generalnie przykre zagadnienia. A szmacianka czemu smutna, nie wiem (?) może teraz takie są TOP.

 • nie było moim zamiarem porównywanie tesknot , których mogą być setki i których ranga nie moze być porównywalna z inną tesknotą. chciałem wskazać iż tęsknota sama w sobie jest uczuciem bolesnym i gama tęsknot oraz ich skala jest w zależności od doświadczeń różna. właściwie to nie wiem czy po dwóch minutach zastanawiania się za czym sie tęskni i po pkreślemiu, ze jest to zabawka to bardziej powinienem Ci zazdrościć czy współczuć. oczywiscie zakładam, ze autorką wpisu jest dorosła kobieta a nie dziecko w wieku pampersowym.

  • zabawka to symbol dzieciństwa, to symbol beztroski, pierwszej przyjaźni. Tęsknie za emocjami, uczuciami, sytuacjami, które wtedy miały miejsce i akurat jawiły się przez postać maskotki. Co zresztą dobrze podkreśla ostatni cytat Coelho.

 • Kocham pluszaki
  Takich z dzieciństwa nie miałam, chociaż dobrze je pamietam -słonia i brązowego psa. Potem już zbierałam maskotki i ulubione przytulańce. Niestety wszytskie utraciłam , w wyniku pożaru (i nie tylko one znikły, najważniejsze zdjęcia -jeszcze czarno białe i w sepii, pamiątki z dzieciństwa)
  Teraz synek ma swoją kolekcję misków i zostawię mu kilka na pamiatkę !

 • Pamiętam jak dostałam misia w czasie pobytu w szpitalu 🙂 Różowy piesek z łatkami o imieniu Lola stał się moim ulubieńcem <3 Teraz kiedy już wyrosłam z zabawek , schowałam te najbardziej ulubione do szafki . Teraz czekają na nowych właścicieli . Chciałabym aby Lolę kiedyś miała moja córka <3
  ~ Zapraszam do mnie ; magia-zielonego-serca.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *