Nie istnieje żaden na tyle poważny problem, którego nie dałoby się załagodzić filiżanką dobrej herbaty


Cześć Wam,

To takie miłe uczucie, mieć kawałek sesji za sobą i kilkanaście dni do następnych egzaminów. Zdecydowanie nie wiele się zmieniło, przez ten czas kiedy milczałam. Przerzuciłam się na zdrowie, EKO i nie wiadomo jeszcze co- paląc elektronika, jedząc duszonego kurczaka i popijając to wszystko zieloną herbatką (nie byle jaką, ale o tym za chwilkę). Żeby tego było mało, zmotywowałam się nawet, żeby odwiedzić dermatologa- zobaczymy efekty za 4-5 tygodni.

Wracając do herbatki zapraszam Was do świata magii:


Kup Matcha
 

Matcha to coś więcej niż herbata, to nieodkryty jeszcze cud.

Przez wiele lat fascynowały mnie wszelkiego typu zielone herbaty, głównie liściaste, czasem w formie kulek, ale z ręką na sercu muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie słyszałam o Matcha. Być może dlatego, że jest tylko 10 certyfikowanych producentów na świecie, którzy wytwarzają najwyższej jakości herbatę Matcha. Ale, idąc dalej. Jak już doszedł do mnie wielki świat, którego wcześniej nie znałam, postanowiłam zgłębić tajemnicę tej herbaty z fascynacją nie mniejszą niż przedszkolak uczący się czytać i pisać.

Matcha, w swojej najlepszej postaci czyli zielonkawego proszku uzyskiwana jest wyłącznie z liści Tencha. Jest używana w oryginalnej japońskiej ceremonii picia herbaty.

Całkowita produkcja ograniczona jest do 1000 ton rocznie. Z tego też powodu Matcha uważana jest za najbardziej ekskluzywną i najwyższej jakości herbatę.


Skoro już do moich rąk trafiło takie małe cudo, postanowiłam przyrządzić je wg tradycyjnej receptury opracowanej w IX wieku. !!! Totalna rewelacja.
P1280929
Przygotowałam specjalną miseczkę Chawan
P1280936
Wsypałam jedną porcję

P1280943

I zalałam wodą. Ale, nie taką zwykłą, woda powinna być gotowana raz i schłodzona do 80stopni! Jeśli woda jest zbyt gorąca to ważne składniki ulegną utracie, a herbata stanie się gorzka i może rozwinąć się nieprzyjemny smak. Im wyższa jakość herbaty, tym niższa temperatura wody.

Następnie zaczęłam ubijać ją bambusową miotełką Chasen.

P1280946 P1280948P1280967

3…2…1 i herbatka była gotowa do picia!

P1280977 P1280966

Czas na doznania…

„Tak powinna smakować prawdziwa zielona herbata”– to była moja pierwsza myśl, po pierwszym łyku, po pierwszym zaciągnięciu się NIESAMOWITYM aromatem. Pomijając, że poczułam się, jak najbardziej wyjątkowy człowiek in entire galaxy to po prostu poznałam zupełnie nowy smak. To jest czymś więcej niż połączeniem najlepszych na świecie liściastych zielonych herbat z ukochanym smakiem czegoś tam. To esencja magii, dobra, dobroci, głębi. Smak jest tak niepowtarzalny… tak nieuchwytny. Drodzy Państwo, po prostu nie jestem wstanie napisać, jak wspaniała ona jest. Wszystkich niecierpliwych jej poznania zapraszam do siebie na jedną miseczkę tego cuda.

Dodatkowo poznajcie jej właściwości zdrowotne: (W WIELKIM SKRÓCIE)

Redukuje stres, pomaga uzyskać stan alfa, zmniejsza apetyt, praktycznie  nie ma kalorii, równoważy odporność, detoksykuje organizm, poprawia kondycję psychiczną, zmniejsza prawdopodobieństwo i śmiertelność na choroby sercowo-naczyniowe, zmniejsza możliwość wystąpienia udaru mózgu… I WIELE WIELE INNYCH.

Dlatego nie wahajcie się i sięgnijcie po swoją porcję magii na stronę: http://organicmatcha.pl

A tak się czuję za każdym razem, gdy ją przyrządzam:

You may also like

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *