Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda


Cześć, cześć, cześć

Się dzieje. Chce mi się żeby się działo. Sporo piszę, albo inaczej wartościowo piszę. Staram się docierać na portale, gdzie mnie jeszcze nie było. Jutro, pojutrze poskładam bardzo fajny wywiad na który już teraz Was zapraszam. A po drodze opublikuję sesję zdjęciową, która obyła się w Słodkim Czary Mary we Wrocławiu, gdzie miałam przyjemność modelować, mam nadzieję, że moja twarz i sylwetka podołały, ale to zobaczymy w efekcie finalnym. Gdzieś tam po drodze skoczę do fryzjerki ogarnąć swoje loki i może do kosmetyczki ogarnąć brwi. Marzy mi się scarification, którego kategorycznie zabronił mi mój facet. Jak tylko nabiorę odwagi cywilnej to strzelę sobie true tatue, albo po prostu strzelę sobie w łeb żeby wybić sobie te wszystkie głupie pomysły z głowy. 

Tymczasem zapraszam Was do świata:

Bio Bambusowa Szczoteczka

EcobambooP1280075O higienie jamy ustnej pisać Wam nie będę, myślę, że żadnego mojego czytelnika nie muszę dokształcać w zakresie skutków ubocznych wynikających z niedbania o ząbki. Jeśli chodzi o moje to zacznę od tego, że są, zaraz potem, że są całe i zdrowe (na bank zdrowe, bo ostatnio robiłam przegląd!) i obecnie są rozpieszczane właśnie tym EKO cudem, czemu EKO i czemu cudem to zaraz Wam wyjaśnię.

P1280079Może i będzie nudno bo mam zamiar rozebrać na części pierwsze to małe cudo, ale uważam, że warto i dodatkowo uważam, że każdy z Was powinien się z tym zapoznać, a potem stanąć oko w oko ze swoją szczoteczką i przeprowadzić z nią wyczerpujący moralitet.

Zacznę od rączki. Całość jest  wykonana z drewnianego cuda, jakim jest bambus (bez żadnych, często szkodliwych domieszek!)

P1280078

Bambus cechuje się wysoką wytrzymałością, może sam emitować korzystne jony ujemne, które hamują bakterie w jamie ustnej. Włosie jest wykonane z mieszkanki włókna bambusowego oraz Nylonu4, który ulega biodegradacji. Naturalne uczucie w dłoni oraz w jamie ustnej sprawi, że szczotkowanie stanie się przyjemniejsze. Elegancki wygląd nada stylu Twojej łazience.

Co do wyglądu, to przecież jest szczoteczka, to nie musi być piękne, cudowne i rodem z salonu Almi Decor. To ma być jak najkorzystniejsze dla Naszych ząbków i jamy ustnej. Chcąc jednak nabazgrać kilka słów na temat designu powiem tylko, że jest prosty, skromny i nie ma w nim nic, co miałoby kogokolwiek odrzucić.

P1280086 Włosie szczoteczki zostało zweryfikowane jako włosie typu BPA FREE. Jest to włosie wolne od Bisfenolu A, który negatywnie wpływa na zdrowie i zawierają go włosia niektórych szczoteczek plastikowych.

Przede wszystkim włosie jest miękkie, nie rani, ani ząbków, ani dziąseł. Myjąc ząbki mam uczucie, że wręcz je łaskoczę, drażnię, a nie szoruję jak to czasami bywa w przypadku szczoteczek plastikowych (to nieopuszczające mnie wrażenie, że trzymam w buzi szczotkę ryżową do mycia brudnych babcinych dywanów).

Chcieliśmy stworzyć produkt, który będzie przyjazny dla środowiska dlatego każda szczoteczka jest zabezpieczona w papierowej tubce i kartonowym opakowaniu, które rozkładają się w glebie.

Czasem, żeby być EKO i zrobić coś dla planety wystarczy naprawdę nie wiele, tak jak w tym przypadku, wystarczy wymienić wszystkie szczoteczki w domu. Zresztą mówiąc zupełnie serio proponuję dorzucić taką szczoteczkę do prezentu na Gwiazdkę, jestem pewna, że nie przejdzie ona bez głośnego echa. To przecież  niespotykany pomysł, a w dodatku i szczoteczka jest oryginalna. No bo kto z Nas miał przyjemność z EKO szczoteczką?P1280080

Przy odpowiednim użyciu szczoteczka może być użytkowana tak długo jak szczoteczka plastikowa. Bambus jest najszybciej rosnącą roślina na ziemi, ponieważ zawiera naturalnie występujące środki przeciwbakteryjne, nie ma potrzeby stosowania nawozów i pestycydów w uprawie.

Od miesiąca ją zdzieram, co najmniej trzy razy dziennie i co najmniej przez trzy minuty (tak, jak nauczyła  mnie moja Pani dentystka, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam! Jest Pani najlepsza!) i muszę powiedzieć, że nie widać po niej śladów użytkowania. Włosie nadal jest na swoim miejscu, nie wypada, nie rozjeżdża się. Jestem naprawdę zadowolona i przepełnia mnie wewnętrzna duma, że robię dla planety ‚coś’ więcej! 🙂

Koszt szczoteczki to 12.99 zł., producent zapewnia, że wystarczy Nam na 3 miesiące, a więc tak wiele za tak  nie wiele! 

Polecam.

Nie wyrzucaj szczoteczki do śmietnika. Jeśli masz jakiś kreatywny pomysł na ponowne jej wykorzystanie wyślij nam zdjęcie na skrzynkę mailową, gdy zbierzemy dużo pomysłów na kreatywny recykling szczoteczki opublikujemy to na Facebook’u , a najlepsze pomysły nagrodzimy.

You may also like

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *