Jesteś tym, co pijasz

IMG_1373
Cześć kochani,
Słońca na niebie nie ma, ale jakby go w życiu troszkę więcej. Tak jak na zdjęciu powyżej, spotykasz się z chłopakiem fotografem, więc na pikniki zamiast kocyka bierzecie blendę 🙂  Jutro idę na świetne (mam nadzieję) wykłady na SWPS. Znalazłam  pracę, więc troszkę ciężej będzie mi znaleźć czas na stronę, ale dam radę ze wszystkim. (oby!)
Natomiast dzisiaj porozmawiamy o naturalnym soku jabłkowym:
Naturalny sok Royal Apple
DSC05109
Jest to sok bez konserwantów, a w składzie zawiera 100% jabłek. Bez wody i cukru (!) Rzadkość, niespotykane, zdrowotna rewolucja– no bo sama nie wiem, jak inaczej go określić.

Royal Apple to naturalnie mętny sok, tłoczony ze świeżych jabłek z dodatkiem innych owoców lub warzyw. Do produkcji soku wybierane są dojrzałe, świeże i dobrej jakości owoce i warzywa. Następnie metodą tłoczenia „na zimno” wyciskany jest sok. Natychmiast po wytłoczeniu sok jest poddawany łagodnej pasteryzacji dzięki czemu zachowuje niemal wszystkie składniki świeżych surowców czyli zbawienne dla zdrowia pektyny i polifenole (głównie flawonoidy).

DSC05150
A teraz dlaczego warto spożywać tak zdrowe i naturalne soki:

 Obniżają poziom cholesterolu we krwi, skutecznie zapobiegają miażdżycy i zawałom serca, regulują gospodarkę kwasów żółciowych, chronią przed nowotworami i powstawaniem kamieni żółciowych,  wymiatają z organizmu resztki pokarmów, regulują florę bakteryjną jelit i neutralizują substancje toksyczne. Są doskonałym źródłem witaminy C, potasu, fosforu, magnezu, wapnia oraz innych, cennych składników mineralnych.

Tyle informacji od producenta, czas na moje wnikliwe oko i kubeczki smakowe 🙂
Zacznę od opakowania, które było dla mnie totalną rewolucją. Sok niby w kartonowym opakowaniu, ale nie otwierał się tak standardowo od góry, tylko z boku… i na dodatek z kranikiem! Zobaczcie sami:
DSC05154
Jak dla mnie super sprawa 🙂 Bardziej zapada w pamięć i jest to bardzo designerskie. Jestem na tak! Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku.
Teraz przejdźmy do smaku:
Normalnie nie lubię soków jabłkowych. Są ostre w smaku i bardzo podrażniają moje gardło, dlatego też i do tego podeszłam sceptycznie. Jednakże jakie było moje zdziwienie, kiedy podniebienie zalał niesamowicie słodki i delikatny sok. W smaku przypominający nektar bądź też mocno dojrzałe i rozpływające się w ustach jabłka, które przygotowuje się na szarlotkę.
Kolor nietypowy, bardziej ciemny i brązowy niż sieciówkowy sok. Nie wiem czy mniej czy bardziej apetyczny, po prostu inny.
Zapach… wiecie, że jestem zapachoholiczką i, że zawsze mam wyszukane porównania dlatego ten porównam do wspomnianej już szarlotki z bitą śmietaną, którą babcia podaje na świąteczny stół.
DSC05119
CIEKAWOSTKA: Firma Royal Apple oferuje możliwość wyprodukowania zdrowego soku z własnych owoców, które zostaną do nas dostarczone (minimum 300kg owoców). Jest to bardzo dobry sposób na zagospodarowanie pełnowartościowych owoców, które nie zawsze spełniają wymogi owoców deserowych.
Popieram sok rękoma i nogami, jest wart swojej ceny (16zł-3l). Jest wart nie tylko dlatego, że jest pyszny, ale przede wszystkim dlatego, że jest zdrowy. Chyba każdy z Nas ma już dość czytania w składzie wszystkiego, co zaczyna się na E. Warto zadbać o siebie i w szczególności o dzieci, nie warto, aby truły się chemią od małego. Sok można dostać w wielu  marketach Alma czy też Piotr i Paweł.
Powrócę jednak jeszcze do smaku. Myślę, że żadnymi słowami nie jestem wstanie  w pełni go oddać, jest po prostu inny i nie spotykany. Delikatny jak pianka i słodziutki jak najpyszniejsze jabłka. Zdecydowanie warto po niego sięgnąć.
DSC05147
Co mnie również zszokowało to świeżość jaką zachowuje sok po otwarciu. 30 dni! Wydaje się wręcz to niemożliwością. Nauczyłam się już nie trzymać dłużej soku otwartego jak 24h. A tu takie zaskoczenie- cały miesiąc. Oczywiście przy tak pysznym smaku u Nas sok nie stał dłużej niż jeden dzień 🙂
Sok naprawdę nie ma wad i nie mam się do czego przyczepić. Może część z Was powie, że cena jest wadą bo 16zł to dużo. Ja jednak śmiem twierdzić inaczej, za jakość trzeba płacić i robimy to przede wszystkim dla Naszego zdrowia. Czasem lepiej kupić jeden 3l sok na tydzień, niż wypić kilkanaście litrów soku za 3zł w którym jest mnóstwo konserwantów, cukru i wody.
Wstawię jeszcze referencje firmy Royal Apple, ponieważ chwyciły mnie za serduszko 🙂
podziękowania ze szpitala dziecięcego w Lublinie
Tymczasem, trzymajcie się! 🙂

You may also like

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *