Marzenia się spełniają, ale nigdy tym, którzy tylko marzą

e
Witajcie kochani,
Tak jak w tytule- marzenia się spełniają. Dlatego też dzisiaj mam zaszczyt powitać Was na mojej stronie. Jak to dumnie brzmi: na mojej stronie. Mam nadzieję, że zmiany się Wam podobają, rozszerzona ilość treści również, a moich nowych współtowarzyszy w pisaniu powitacie z ogromnym ciepełkiem. Możecie wpadać do Nas często ponieważ teraz będzie ukazywało się przynajmniej kilka wpisów dziennie 🙂
Przechodząc już do mojego świata, czyli świata recenzji zapraszam Was do:

Akademii Umysłu

f
W rolach głównych: Pamięć, Koncentracja, Szybkie czytanie, czyli nowoczesne programy edukacyjne i gry logiczne rozwijające możliwości umysłu osób w każdym wieku. Zacznijmy od zapewnienia „dla osób w każdym wieku”, wydaje się to być wielką obietnicą producenta, która może wyjść dość blado w spotkaniu z rzeczywistością… Jednak tym razem jest inaczej, świetnie bawiłam się ja (19l.), tatko (44l.) i kuzyn (7l.).
Dla mnie jest to świetny trening, który chcąc nie chcąc przyda się na studia- bo umiejętność szybkiego czytania czy koncentracji, nigdy nie wychodzi z mody. Dodatkowo warto poszerzać swoje horyzonty i inwestować w siebie.
Dla tatki był to trening w celu poprawy pamięci i podniesienia kondycji umysłowej. Sam przyznał, że świetnie się bawił pokonując kolejne ćwiczenia i grę chętnie będzie polecał znajomym.
A dla kuzyna była to genialna alternatywa dla „ogłupiających” i nierozwijających  gier typu bij-zabij. Bawił się świetnie (stwierdzam po szerokim uśmiechu na jego ustach).
c (1)
To zabawa, a jednocześnie ćwiczenia mózgu i rozwój inteligencji. W dzisiejszym wyścigu szczurów trudno dostać się nam sam szczyt. Z pomocą w byciu najlepszym przychodzą nam programy pozwalające się efektywnie uczyć i zdobywać lepsze wyniki niż koledzy. Dodatkowo nie są to nudne książki, które kojarzą się ze szkołą i przymusem, a nowoczesne programy komputerowe, które chcąc nie chcąc przywodzą nam na myśl relaks i świetną zabawę. Dlatego warto inwestować w siebie i w e-learning.
d
Osobiście najbardziej polubiłam płytkę Pamięć, szczególnie za zadania (mapy pamięci, słowa haki).Było mnóstwo znaków, liczb, tekstów,  obrazów i sytuacji. Warto się tak codziennie chociaż przez chwilę „pobawić”, wiadomo: nie mamy nic cenniejszego ponad Naszą pamięć.
Płytka Koncentracja wzmacnia kojarzenie i umiejętność analizy, wspomaga pamięć, pobudza wyobraźnię, ułatwia skuteczna naukę.  Przydatności tych umiejętności chyba nie muszę tłumaczyć 🙂
Natomiast płyta Szybkie czytanie doskonale wprawiła mnie w szybkości znalezienia konkretnych informacji np. szukając jakiegoś hasła w Google. Zresztą ta umiejętność jest bardzo ważna, możemy szybciej czytać książki (szczególnie lektury) i skuteczniej wybierać ważne informacje.
i

Eksperci o Akademii Umysłu®
„To bardzo dobra pomoc dla nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą, w atrakcyjnej formie podsuwa bardzo dobre i zróżnicowane ćwiczenia, stanowi nieocenioną pomoc dydaktyczną.”
dr Dorota Chmielewska- Łuczak, Instytut Psychologii, Uniwersytet Wrocławski
„Dzięki ćwiczeniom możemy uczyć się o wiele szybciej i skuteczniej niż do tej pory, z o wiele większą radością, w stylu „raz a dobrze” i niezależnie od rodzaju przedmiotu, stopnia jego skomplikowania.”
Marek Szurawski, autor książek nt. pamięci, trener rozwoju osobowości, dziennikarz.
k
Osobiście jestem jak najbardziej za. Uważam, ze takie programy powinno się szczególnie polecać młodym dzieciakom. Ponieważ te (będąc już w pierwszych klasach SP) najczęściej lubują się w brutalnych i pełnych wulgaryzmu grach oraz filmach. Nie ma nic lepszego niż rozwój Naszych dzieciaków dodatkowo z ich szerokim uśmiechem na ustach. Dlatego apeluję, kupmy taki program dziecku zamiast kolejną grę. Polecam!

I jak to już u mnie standardowo bywa kilka zdjęć z ostatnich sesji 🙂Trzymajcie się! 🙂

You may also like

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *