Porozmawiajmy o Szlachetnym Smaku

Hej kochani,

piszę tę notkę ostatkami sił, pewnie będzie w niej dużo literówek i innych błędów,  musicie mi to wybaczyć. Potrzebuje resetu, mam nadzieję, że nadchodzący łykend mi go da. W ulubionym klubie w piątek jest open bar, to chyba moje must be na piątkowy wieczór. Jestem już zmęczona. Dobrze, że mam Jego, On wszystko skleja w jedną całość. Zresztą chyba dam sobie szlaban na słuchanie rapu, to on niszczy mi humor. A tymczasem przejdźmy to tytułowego

 

SZLACHETNEGO SMAKU

„Herbatę się pija, by zapomnieć o hałasie świata.” T’ien Yiheng

Mam swoje trzy ulubione herbatki i jedną kawkę, które otrzymałam od sklepu Szlachetny Smak, dlatego przed Państwem:

Mój numer 1:

HERBATA CZARNA AFRICAN QUEEN?

 

 Piliście kiedyś herbatkę o smaku ananasa i banana? No właśnie i żałujcie. Smak jest niesamowity! A aromat…. :)) To najlepsza herbatka jaką kiedykolwiek piłam. Smakuje jak lato, egzotyczne wakacje, miłość i słońce.

Napar ma cudowną miedzianą barwę i „konkretny” smak 🙂 Tak jak już pisałam wyżej, smakuje jak ananas, banan, bławatek i słonecznik. Powala! jest to mieszanka herbat ceylońskich BOP1</strong ( Herbaty łamane z długich spiczastych liści zbieranych w chwili gdy pączek otwiera się wypuszczając liść, przeważnie bez tipsów.</spanCyfra „1” – oznacza najwyższą jakość. ?) 

100g wystarcza na 50 filiżanek i kosztuje 14,80. Warto!

Na drugim miejscu jest:

Wyczuć można smak ananasa, mango i papai, malinowa nuta jest ledwie wyczuwalna. ? Herbata okazała się tak smaczna, a jej smak tak delikatny że nie mogłam przestać pić. Nie udało mi się, znaleźć o niej żadnych informacji na stronie sklepu, dlatego o cenę nie pytajcie 🙂

Pachnie świeżo, latem. Smakuje lepiej niż typowa zielona herbata, za którymi szczerze mówiąc, nie przepadam. Najlepsza jest do picia przy blasku księżyca (tak jak sugeruje jej nazwa). Koi tęsknoty i składa serduszko w mały, chętnie bijący organik 🙂

Na ostatnim miejscu podium stanęła:

 Herbata zielona Fitness

 

Dzika róża, jabłko i trawa cytrynowa. Brzmi zachęcająco?

Ciekawostka:

Herbata zielona różni się od herbaty czarnej tylko tym, że nie została poddana procesowi fermentacji. Świeżo zerwane liście pozostawia się do przeschnięcia, a następnie w wyniku obróbki cieplnej powstrzymuje się proces fermentacji.

Jest zdrowa (Zapobiega  i hamuje rozwój wielu nowotworów, obniża poziom cholesterolu, chroni przed zawałem serca, korzystnie działa w przypadku nadciśnienia tętniczego, ma wybitne właściwości przeciw wrzodowe, oczyszcza organizm z toksyn i wiele innych?) , pyszna i pachnie szczęściem. Czego chcieć więcej?

Ukochane herbatki od Szlachetnego Smaku poznaliście, czas na ulubioną kawę:

Kawa Arabica Brazylia Santos Jasna

 

Ziarna są aromatyczne, pozbawione kwaskowości i goryczki.

Kraj pochodzenia: Brazylia – rejon Sao Paulo, Ameryka Południowa

Plusem prawdziwej świeżo mielonej kawy jest fakt, że nie jest ona aromatyzowana?.  Jej zapach  stawia na nogi, jest to lepsze niż jakiekolwiek napoje energetyzujące.? Pobudziła moje zmysły, a wtedy wyobraźnia szalała :))

Ostatnia ciekawostka:

Brazylia często bywa nazywana imperium kawowym. Jest to największy producent kawy na świecie obecnie pokrywa 30% zapotrzebowania na kawę. Większość zbiorów pochodzi z małych i średnich gospodarstw. Bardzo dobre warunki klimatyczne pozwalają na obrabianiu ziarna na sucho i polega na poddawaniu owoców działaniu słońca.

Już dłużej Was dzisiaj nie zanudzam, trzymajcie się kochani i spokojnej nocy :))

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *