Młodzi Polacy o tym, dlaczego wygodniej jest nie potrafić

Wydawałoby się, że zrobienie sobie herbaty, kanapek do szkoły czy jajecznicy na śniadanie, nie powinno być dla nikogo wyzwaniem. Wydawałoby się… bo prawda jest zupełnie inna i bardzo boleśnie w oczy kole.

 / Fot. weronika rudnickaPostanowiłam porozmawiać i zapytać. Jak to jest naprawdę i dlaczego wygodniej jest nie potrafić? Czy to już choroba, lenistwo, a może niechęć do samodzielności tkwi jeszcze głębiej?

Joanna licealistka: Kiedyś nawet próbowałam, chciałam zrobić sobie jajecznicę, ale o ile pamiętam wyszła przypalona, przesolona mamałyga – nigdy więcej!

Rafał, uczeń technikum: To chyba normalne, że mama mi robi kanapki do szkoły, w końcu ona robi najlepsze. Zresztą, ja nie będę tracił czasu na takie pierdoły.

Mariusz, student: Pytasz mnie o takie oczywiste rzeczy. Po co ja mam wiedzieć jak ugotować jajka czy zrobić zupę? Teraz jest mama, a potem będzie od tego dziewczyna.

Agnieszka, gimnazjalistka:Zrobienie głupich kanapek do szkoły, to w końcu obowiązek mamy, skoro się o mnie troszczy. To normalne.

Iga, licealistka:
Przyjdzie czas i się nauczę, teraz nie muszę, po prostu szkoda mi na to czasu.

Miłosz, uczeń zawodówki: Wystarczy krzyknąć: mamo, zrób mi coś jeść! I jedzenie samo przychodzi, dla mamy to żaden problem.?

Kasia, gimnazjalistka: Raz w życiu upiekłam ciasto! Sukces przeogromny, ale niestety nie wyszło, bo zapomniałam dodać proszku do pieczenia.

Piotr, licealista:
Od jedzenia to ja mam sztab ludzi, zresztą chłop do kuchni nie powinien się pchać, to miejsce dla kobiet.

Ola, licealistka: Od kiedy pamiętam, to mama gotowała, robiła kanapki i tak już zostało. To ona szykuje śniadania, obiady, kolacje. Po prostu nie muszę tego robić, ale i nie ciągnie mnie do tego. Co jest fajnego w bawieniu się w kuchni? Zresztą, jak dorosnę, to będę miała prywatną kucharkę, a no i sprzątaczkę, rzecz jasna.

Czy wyręczanie swoich pociech w najprostszych życiowych czynnościach, to prosta droga do zrobienia z nich kalek życiowych? Czekam na Was i w komentarzach pod tekstem liczę na Wasze opinie na temat w/w problemu.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *